Již tradičně každý rok touto dobou navštěvuje v hodině angličtiny devátá třída čtvrtou třídu. I letošní deváťáci si mohli vyzkoušet profesi učitele. Nejdříve je čtvrťáci přivítali písní Doctor. Pak si obě třídy zazpívaly jednu píseň společně a už se mohla rozjet hodina naplno. Ve dvojicích si žáci zopakovali orientaci ve městě, následovalo vysvětlení přítomného času průběhového od starších spolužáků. Poté se rozběhla konverzace na běžná témata. Na závěr si  všichni zahráli "bombu". Touto hrou si žáci  ještě zopakovali starší slovní zásobu. Deváťákům se hodina povedla a čtvrťákům se tato neobvyklá výuka moc líbila. 

Marta Aubusová

V pondělí 13.1. 2020 proběhla v páté třídě první část programu primární prevence s názvem Umím (se) rozhodnout. Společně s lektorkami jsme strávili tři vyučovací hodiny mimo lavice. Během programu jsme se zamysleli nad svými vlastnostmi a vztahy ve třídě. Vyzkoušeli jsme si i svou spolupráci a mrštnost při hře s lany. Druhá část programu nás čeká na jaře.

Věra Musilová, tř. uč.

 

V hodinách informatiky se žáci 9. ročníku seznamují se základy programování. K výuce využíváme programovací prostředí Scratch.

Prvním samostatným úkolem je vytvořit jednoduchou animaci k přivítání nového roku. Zde jsou první z nich (animace se spouští kliknutím na zelený praporek).

Tomáš Zeisel

Michal Mahel

Těsně před vánočními prázdninami přišel do školy balíček adresovaný první třídě. A protože hodně dětí bylo nemocných, otevřeli jsme ho až nyní. Čekalo nás milé překvapení od Zdravotních klaunů, kterým žáci první třídy poslali v rámci projektu Jsem laskavec veselé kelímky pro děti do nemocnic. Přišla nám knížka plná příběhů o dětech, které musí trávit dlouhý čas v nemocnicích, krásné přání a poděkování a každý dostal klaunský nos. Děti byly rády, že byla jejich snaha oceněna a přislíbily, že budou dobré skutky dělat i nadále.                         

   Tř. uč. P. Němcová

   
   

Kalendář akcí  

Recitační soutěž
pondělí 24.02.2020
13:00
- hod.
1. miniškolička
úterý 03.03.2020
15:30
- hod.
2. miniškolička
pondělí 23.03.2020
15:30
- 17:00 hod.