Ve středu 26. února 2020 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naše škola měla zastoupení ve všech třech kategoriích. V kategorii A určené pro žáky VI. tříd nás reprezentoval Matěj Vyziblo, umístil se na 16. místě. V kategorii B pro žáky VII. tříd soutěžila Zdislava Ambrožová, obsadila 15. místo. V kategorii C žáků VIII. a IX. tříd nás reprezentovala Aneta Sedláková a vybojovala 14. místo.

Všem jmenovaných soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy. 

V úterý 25. 2. nás v první třídě navštívili předškoláci z MŠ Bory. Pěkně jsme je přivítali a ukázali jsme jim, jak to v první třídě chodí. Měli jsme právě hodinu pracovních činností, kde jsme si povídali o tom, čím kdo chce být, až vyroste. A pak jsme už předškoláky zapojili do pracovní aktivity – zahráli jsme si na pošťáky a ze stavebnice Roto jsme skládali krabičku převázanou mašličkou. Ta nám dala nejvíce zabrat, ale s pomocí dětí ze školky jsme vše zvládli. Následovala hodina českého jazyka, v úvodu někteří z nás zarecitovali básničky, pak jsme si přečetli pohádku o tetě, která všechno plete. My se to ale snažíme neplést, a proto jsme předvedli našim kamarádům, jak umíme číst, protáhnout prstíky a jak pěkně umíme psát. Na závěr jsme dostali pěkné dárečky, které předškoláci vyrobili, a rozloučili jsme se.

                                                                           Žáci 1. třídy a tř. uč. P. Němcová

24. února 2020 jsme uspořádali školní kolo recitační soutěže. V letošním roce 2020 si připravilo 40 soutěžících z 1. až 9.třídy krásné texty k recitaci básní a próz od českých i zahraničních autorů. V příjemném prostředí zrcadlového sálu se sešli recitátoři, porota, sourozenci a mnoho podporujících rodičů a prarodičů. Soutěžící zvládli své vystoupení v milé atmosféře a za velkého potlesku diváků na výbornou.

Rádi zkoušíme nové přístupy a metody ve výuce. V  6. ročníku jsme vyzkoušeli metodu clil (Content and language intergrated learning).