Žáci páté třídy se v listopadu učili v přírodovědě trochu jinak než obvykle. Jednalo se o učivo o planetách a Sluneční soustavě, které zpracovávali ve skupinkách do podoby lapbooku a  circlebooku. Informace získávali z učebnice a dalších materiálů. Své vytvořené učební pomůcky pak v poslední hodině všem společně představili. I když to byla vlastně jejich první velká prezentace, všem skupinám se povedla na jedničku. Žáci ve všech skupinách spolu hezky spolupracovali, pomáhali si a společně se tak podíleli na úspěchu celého projektu.

Mgr. Věra Musilová

Ve čtvrtek 26. listopadu 2019 jsme si ve škole užili Den elegance, který pro nás připravili žáci 8. ročníku s paní učitelkou Aubusovou. Všem dětem to slušelo v krásném svátečním oblečení. Příjemným zážitkem byl pro děti i učitele oběd v naší školní "restauraci", kterou krásně připravili a ve které profesionálně obsluhovali  mladí číšníci a servírky.

 

 

Ve čtvrtek 28. listopadu jsme vyrazili na exkurzi do Brna. Těšili jsme se. Nejprve jsme navštívili Anthropos, kde nás paní průvodkyně nechala nakouknout do tajů pravěku. Postupně jsme si představili jednotlivé předchůdce současného člověka – jak vypadali, čím se živili, kde žili, jaké příbytky si stavěli, jaké památky po sobě zanechali. Asi nejvíce nás uchvátil obří mamut. Líbila se nám také sbírka venuší a mezi nimi hlavně ta naše z Dolních Věstonic.

Z Anthroposu jsme přejeli na Kraví horu do planetária. Program „Cesta sluneční soustavou“ nám představil planety naší sluneční soustavy a ukázal zajímavosti z kosmického výzkumu.

Exkurze se vydařila a obohatila nás o spoustu zajímavých poznatků.

Anthropos_2019

Foto zde

Dne 26. 11. 2019 se naši hoši 8. a 9.třídy zúčastnili okresního kola ve florbalu konaného v Bystřici n. P. (Tomáš Z., Tomáš T., Filip B., David K., Ondřej S., Adam V., David H., Petr J., Ondřej K., Jiří K., Matyáš P., Saša N. a Ondřej Z.). Hrálo se ve dvou skupinách po třech týmech. Naši kluci sice skupinu vyhráli, ale pak chybělo víc štěstí. Boj o postup do finále prohráli v prodloužení a v souboji o třetí místo nám V. Bíteš vrátila porážku ze skupiny. Konečné 4. místo je i tak úspěchem. Navíc se zde hodnotily i individuality turnaje (nejlepší brankář, střelec) a nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Tomáš Zeisel. Hoši díky.       p. uč. Chalupa

Ohlédnutí za projektem Jsem laskavec ve Žďárském deníku

https://zdarsky.denik.cz/zpravy_region/skolaci-z-boru-sbirali-palcaky-pro-popalky-20191125.html

 

   
   

Kalendář akcí  

Recitační soutěž
pondělí 24.02.2020
13:00
- hod.
1. miniškolička
úterý 03.03.2020
15:30
- hod.
2. miniškolička
pondělí 23.03.2020
15:30
- 17:00 hod.