Dne 13. 6. 2019 si 9. třída připravila pro 1. třídu "Železného mužíčka" - 0. kategorii a pro děti z mateřské školy " Olympiádu".

Naši prvňáci soutěžili ve 4 disciplínách - šplh, hod kriketovým míčkem, běh 50 metrů a skok daleký. Ti nejmenší soutěžící měli pouze tři disciplíny - běh 40 metrů, skok z místa a hod tenisovým míčkem. Soutěžící byli rozděleni do skupinek označených třemi barvami - červení, žlutí a modří. Všichni jsme si den užili. Vítězové získali medaile, které pro ně z hlíny vypálili žáci 7. třídy s p. uč. Aubusovou, a ceny od Českého olympijského výboru, Alpy Velké Meziříčí a firmy Vezeko Velké Meziříčí.

 

Na přípravě článku se podílely žákyně 9. třídy Natálie Sobotková a Zdeňka Březková

 

V letošním školním roce se žáci páté až deváté třídy zúčastnili výtvarné soutěže s názvem "We love maps". Naše obrázky sice nebyly vybrány pro cestu do Tokia, ale i tak se dětem moc povedly. Na jejich nápadité práce s mapovou tematikou se můžete podívat ve fotogalerii.

 

p. uč. Musilová, Aubusová

11.června pozvala paní Křížová naše prvňáčky opět do místní knihovny. Tentokrát jsme společně přivítali KRÁLE ABECEDNÍKA, který pasoval děti na čtenáře. Dostali jsme pěkný dárek, knížku a možnost přihlásit se jako praví čtenáři do knihovny v Borech.                                                p. uč. J. Benešová

1.třída - pasování na čtenáře
1.třída - pasování na čtenáře
1.třída - pasování na čtenáře

Žáci 4., 5. a 6. třídy vyrazili v pátek 7. června do Janáčkova divadla v Brně na balet Sněhurka a sedm trpaslíků. Kromě roztomilých lesních zvířátek nás v krásném představení pobavili veselí trpaslíci smile. Pohádka se šťastným koncem se nám velmi líbila.

Sněhurka a sedm trpaslíků

Tak se jmenuje naše výstava k pětistému výročí úmrtí génia Leonarda da Vinci. Ve skutečnosti žáci namalovali dvakrát tolik portrétů Mony Lisy, ale na výstavu bylo vybráno pouze 72 velmi zdařilých prací.  Každá třída ztvárnila nejslavnější obraz  všech dob jinou technikou. Děti se dozvěděly i něco o životě a díle Leonarda da Vinci. Sedmá třída navštívila navíc výstavu Leonardo ve Žďáře nad Sázavou, kde mohla obdivovat nadčasové vynálezy tohoto génia.

M. Aubusová, V. Musilová, P. Němcová