Vážení rodiče,

Ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 vydalo s účinností od středy 11. března 2020 Mimořádné opatření, na jehož základě dochází k uzavření základních škol (více viz příloha).

Počínaje dnem 11. 3. až do odvolání bude uzavřena základní škola a školní družina, školní jídelna nebude poskytovat obědy žákům. Obědy není nutné odhlašovat, bude provedeno automaticky.

O provozu mateřské školy bude rozhodnuto na mimořádném jednání Rady obce dne 11.3. V případě přerušení provozu mateřské školy nebude školní jídelna vařit pro cizí strávníky.

V pondělí 16. 3. bude rozhodnuto o způsobu, jakým budou žákům zasílány úkoly po dobu trvání mimořádného opatření. Budeme Vás informovat e-mailem a na webu školy.

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy budeme vystavovat od pondělí 16. 3.  Formulář (viz příloha) Vám na požádání můžeme vytisknout (případně budou k dispozici ve škole).

Žádáme rodiče, aby pravidelně sledovali web školy, kde se budou nacházet aktuální informace k dané situaci.

Mimořádné opatření platí až do odvolání. Další informace najdete v přílohách.

Děkujeme za pochopení této mimořádné situace.

Vedení školy

Ve středu 26. února 2020 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naše škola měla zastoupení ve všech třech kategoriích. V kategorii A určené pro žáky VI. tříd nás reprezentoval Matěj Vyziblo, umístil se na 16. místě. V kategorii B pro žáky VII. tříd soutěžila Zdislava Ambrožová, obsadila 15. místo. V kategorii C žáků VIII. a IX. tříd nás reprezentovala Aneta Sedláková a vybojovala 14. místo.

Všem jmenovaných soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy. 

V úterý 25. 2. nás v první třídě navštívili předškoláci z MŠ Bory. Pěkně jsme je přivítali a ukázali jsme jim, jak to v první třídě chodí. Měli jsme právě hodinu pracovních činností, kde jsme si povídali o tom, čím kdo chce být, až vyroste. A pak jsme už předškoláky zapojili do pracovní aktivity – zahráli jsme si na pošťáky a ze stavebnice Roto jsme skládali krabičku převázanou mašličkou. Ta nám dala nejvíce zabrat, ale s pomocí dětí ze školky jsme vše zvládli. Následovala hodina českého jazyka, v úvodu někteří z nás zarecitovali básničky, pak jsme si přečetli pohádku o tetě, která všechno plete. My se to ale snažíme neplést, a proto jsme předvedli našim kamarádům, jak umíme číst, protáhnout prstíky a jak pěkně umíme psát. Na závěr jsme dostali pěkné dárečky, které předškoláci vyrobili, a rozloučili jsme se.

                                                                           Žáci 1. třídy a tř. uč. P. Němcová

24. února 2020 jsme uspořádali školní kolo recitační soutěže. V letošním roce 2020 si připravilo 40 soutěžících z 1. až 9.třídy krásné texty k recitaci básní a próz od českých i zahraničních autorů. V příjemném prostředí zrcadlového sálu se sešli recitátoři, porota, sourozenci a mnoho podporujících rodičů a prarodičů. Soutěžící zvládli své vystoupení v milé atmosféře a za velkého potlesku diváků na výbornou.