Zasedání školské rady dne 8.10.2018

 

Přítomni: Jana Benešová, Věra Musilová, Marie Pekárková, Jana Kujalová, Vladimír Homola, Pavel Vávra, František Eliáš

 

Omluveni:

 

Den otevřených skříní ve školní knihovně

V rámci týdne knihoven měli i naši žáci od 1. 10 do 5. 10. vždy o velké přestávce jedinečnou možnost nahlédnout do školní knihovny. Žáci listovali novým obrázkovým katalogem, kde je vždy stručný obsah všech nejnovějších knih, které si prohlíželi a pročítali. Knihu, která je nejvíce zaujala, si následně vypůjčili.

Po přečtení žáci knihu ohodnotí počtem hvězdiček podle toho, jak se jim líbila. Jejich hodnocení může pomoci ostatním čtenářům při jejich výběru.

Školní knihovna obsahuje nejrůznější tituly knih, některé i oceněné výroční cenou Zlatá stuha, což je celostátní ocenění v oblasti knižní tvorby pro děti a mládež.

Věříme, že z našich žáků rostou dobří čtenáři a že si vždy ke knize najdou cestu a čas.     

p.uč. Weinhöferová

školní knihovna
školní knihovna
školní knihovna

Letos jsme asi po 25 letech udělali změnu. Místo hlavního města Wien jsme se rozhodli pro studijní poznávací zájezd do 4. největšího města Rakouska Salzburgu.

     V Salzburgu jsme si prohlédli historické jádro města, zastavili se u rodného domu W. A. Mozarta. Zhlédli jsme známou zámeckou zahradu Mirabell, která byla ještě nádherně osázená. Pak nás čekala návštěva Domu přírody (Haus der Natur), kde jsme strávili 2 hodiny a ještě se nám to zdálo málo. Pak už jsme se rozloučili s městem a jeli se ubytovat.

     Po cestě jsme se ještě zastavili u jezera Wolfgangsee. Bydleli jsme v lázeňském městečku Bad Ischl, které proslavil císař František Josef I. se svou ženou "Sissi".  Z hostelu jsme viděli přímo na císařskou vilu (Keiservilla).

V týdnu od 1. 10. bude zahájena výuka náboženství.

Rozvrh výuky:

I. třída: pondělí 11.25 - 12.05 hod.

II. třída: pondělí 12.05 - 12.45 hod. (žáci z obcí Sklené n.O., Radenice a Rousměrov mohou být po domluvě uvolněni na autobus)

III. třída: pondělí 12.45 - 13.30 hod.

IV. a V. třída: středa 12.40 - 13.25 hod.

VI. až IX. třída: středa 13.25 - 14.10 hod.

První lekce tanečního kroužku proběhne ve středu 3. října 2018.

Mladší žáci (1. - 3. třída) - 12.30 - 13.15 hod.

Starší žáci (3. - 9. třída) - 13.20 - 14.05 hod.

Žáci 3. třídy budou zařazeni po domluvě s vedoucí kroužku.