Koloběh života ubíhá svým tempem, a i když bychom mnohdy chtěli tento běh zastavit nebo alespoň zpomalit, není to v naší moci. My učitelé si tuto skutečnost uvědomujeme o to silněji, když nás na konci devítky opouštějí děti, které se za ty společně strávené roky staly téměř našimi vlastními. Pouštíme je do života, který začíná za dveřmi naší školy. Školy, která se, i když jim se to mnohdy nezdá, snaží chránit jejich dětský svět.

Jako již každoročně, museli se i letošní žáci deváté třídy popasovat se školní maturitou, kterou skládali na počátku června. Zkouška z českého jazyka a matematiky se skládala z písemných a ústních částí a vrcholila prezentací na vybrané téma. Letos nás kromě tradičních témat ze zeměpisu, přírodopisu, dějepisu a ostatních předmětů zaujalo povídání o jaderné energetice, motorech, muzikálu, fotbalu, rybaření a dokonce i o letadle a létání.

Jak už asi tušíte, maturitu zvládli všichni smile Mohli jsme se tedy těšit na slavnostní zakončení.  V nazdobené zasedací místnosti obecního úřadu se sešli nastrojení deváťáci i jejich rodiče. Při pohledu na naše skoro dospělé absolventy se ani nechtělo věřit fotografiím z dob jejich 1. třídy, které nám promítal pan ředitel.

Proslovy a přání na rozloučenou, gratulace, nechybělo ani dojetí. Za to vše patří dík i panu starostovi a paní učitelce Lídě Zikmundové, která tohle všechno má tak trochu na svědomí wink

Za mě, třídní učitelku, velké poděkování i mým deváťákům. Za to, že mě dokázali potěšit, nezklamali, rozesmáli, že byli takoví, jací byli. Děkuju, a ať se Vám všem daří.

Maturity 2018

Foto zde

 

V neděli 24. června 2018 vystoupil pěvecký sbor Babačka s Ivou Bittovou a kapelou Čikori na zahájení Kulturního léta ve Velkém Meziříčí.

O koncertě si můžete přečíst zde:

Iva Bittová zahájila Kulturní léto se sborem Babačka

Kulturní léto načala Iva Bittová s dětským sborem Babačka

Děkujeme všem za velmi pěkný kulturní zážitek.

V pátek 22.června navštívili žáci 5. třídy a žáci 2.stupně, kteří neodjeli na sportovní den do Křižanova, muzikál "Za zrcadlem" ve Velkém Meziříčí. Muzikál, který uvedlo divadlo Ikaros a Jupiter Club Velké Meziříčí, vznikl na motivy knihy Alenka v zemi za zrcadlem. Představení nás zaujalo poutavou hudbou, nápaditými kostýmy, světelnými efekty, tancem a akrobatickými prvky.

Dojem z divadla nám kazilo jediné - nevhodné chování žáků ostatních škol. Našim žákům patří velká pochvala za to, jak slušně se v divadle chovali smile.

Aby si sportování na hřišti užily i menší děti, pořádají pro ně žáci 9. ročníku Olympiádu MŠ a 1. třídy ZŠ.  A takto o ní napsala jedna z organizátorek, žákyně Jana Bajerová:

„Dne 12.6.2018 se u nás na Základní škole Hany Benešové v Borech konala Olympiáda MŠ a 1. třídy ZŠ. Celou tuto soutěž si s pomocí paní učitelky Jurkové připravili žáci 9. třídy a stali se pro tento den pomocníky, rozhodčími i asistenty, převádějícími jednotlivé skupiny. Děti z mateřské školy závodily ve třech disciplínách: běhu na 40 m, skoku z místa a hodu tenisovým míčkem. To naši prvňáčci to už měli těžší, protože soutěžili ve čtyřech disciplínách: běhu na 50 m, skoku dalekém, hodu tenisovým míčkem a šplhu.

 

Bylo krásně – až moc smileVyšlápli jsme na Petrov, na Špilberk, i když se – hlavně sportovcům wink - moc nechtělo. Rozpálenými ulicemi mířili jsme do JUMP PARKU. I když se to zprvu nezdálo, hodina skákání na trampolínách nám bohatě stačila! Návštěvu Brna jsme zakončili ve Vaňkovce. Výlet jako tradičně pohodový. Devítka bezva smile

Brno 2018

Další foto zde