V pátek 22.května se devět žáků 5.ročníku účastnilo závěrečného turnaje v miniházené. Turnaj se konal v házenkářské hale ve Velkém Meziříčí a síly zde v naší kategorii změřilo celkem 11 družstev. Celý turnaj probíhal v přátelské atmosféře. Bylo pěkné, že se děti stihly spřátelit i s hráči soupeřících týmů :-)

Turnaj 22.5.2015
Turnaj 22.5.2015
Turnaj 22.5.2015

Další foto ve fotogalerii miniházená.

23. dubna 2015 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie D. Naši školu reprezentovala Tereza Březková ze 6. třídy a Adéla Kujalová ze 7. třídy. Obě děvčata zabojovala a dosáhla pěkných umístění. V konkurenci 29 účastníků obsadila Adéla Kujalová 7. místo a Tereza Březková 9. místo. K dosaženému úspěchu děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. 

 

Ve čtvrtek 14. května jsme vyrazili reprezentovat naši školu v přírodovědné soutěži Zlatý list. Akce probíhala v ekologickém středisku v Balinách. Za naši školu se nominovala tři družstva. Dvě družstva za mladší kategorii. Orlíci – Zuzka Ambrožová, Alenka Smejkalová, Káťa Němcová, David Kaštan, Tomáš Trnka a Anička Karásková. Zelená jablíčka – Janča Bajerová, Markétka Jašková, Terezka Březková, Gabča Homolová, Terezka Požárová a Eliška Křížová. Za starší kategorii Přírodovědci – Áďa Kujalová, Mája Coufalová, Míša Požárová, Honza Macek, Lukáš Vaněk a Jirka Zástěra.

Soutěž začala prezentací naší činnosti pro přírodu. Televize Bramborák, která zprávy o našich aktivitách přinesla, však porotu okouzlila. Přesto jsme měli trochu strach, protože porota byla zvědavá a hodně se ptala. Dobře to dopadlo a my jsme v této disciplíně získali nejvíc bodů ze všech!

Ve středu 13. května 2015 se vydalo 19 žáků ze 7. – 9. ročníku společně s paní učitelkami do Velkého Meziříčí. Cílem jejich cesty bylo několik míst. Nejdříve žáci zavítali na zámek do muzea, kde si vyslechli přednášku k 70. výročí ukončení 2. světové války a válečné události v našem regionu si připomněli výstavou Stopami války.

V pátek 24.4.2015 se konala ve Žďáře nad Sázavou "Velké taneční soutěž". I naše děti se této soutěže zúčastnily. A jak to všechno dopadlo? Skupinka "TWELVE OF KING" (žáci 1.-3.třídy) se umístila na 1. místě ve streetdance. Skupinka "TAM TI" (žáci 5.-9.třídy) se umístila na 2. místě ve streetdance a skupinka "BEATRIX" se umístila na 1.Místě v breakdance.