Dne 30. 4. jsme se zúčastnili okresního kola v minifotbale , které se konalo v Bystřici n. P. V turnaji se potkalo celkem 6 týmů, jež byly rozděleny do dvou skupin.

Naši hoši postoupili ze své skupiny z druhého místa díky penaltovému rozstřelu, který museli absolvovat s mužstvem 2. ZŠ N. M. n mor. Boj o finále s Gymnáziem Bystřice n. P. bohužel prohráli, ale následující utkání o konečné 3. místo v okrese s družstvem Radostína n. O. už kluci nepustili a těsným výsledkem 1:0 už se svého postu nevzdali.

Podrobnější popis celého turnaje :

 

Dne 23.4. 2015 se naši žáci 6. – 9. ročníku zúčastnili okrskového kola v minifotbale na umělé trávě ve Velkém Meziříčí.

Do turnaje se zapojilo celkem 9 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin.V naší skupině kluci změřili síly s družstvy Křižanova, ZŠ Sokolovskou a Radostínem. Díky remíze  a dvěma vítězstvím si naši hoši zajistili první místo ve skupině, a tudíž i přímý postup do okresního kola, které nás čeká za týden v Bystřici nad P.

Současně s námi postupuje ZŠ Školní a po penaltovém rozstřelu tým z Radostína.

Deváťáci si v rámci učiva o přírodních látkách vyzkoušeli ze stavebnice kuličkových modelů sestavit makromoleky tuků. Z práce měli takovou radost, že se dobrovolně nechali se svými výtvory  vyfotit. Na fotkách můžete ocenit jejich krásný vzhled. (samozřejmě je myšlen vzhled makromolekul). Na druhé fotce (té bez žáků) je makromolekula bílkoviny sestavená z 20 aminokyselin. 

 

Několik fotek z ukázky činnosti kroužků - 6. května 2015

Fotografie z Borské přírodovědné stezky najdete zde