JAK SE PŘIVOLÁVÁ SLUNCE

V prvním prosincovém týdnu jsme pozvali do školy paní Drlíčkovou, která dětem z 1., 2. a 3.třídy představila pohádku o slunci, ve které vystupovaly netradiční hudební nástroje. Příběh vyprávěl o daleké zemi, kde se slunce dotýká hor a lidských srdcí. Dětem se příběh velmi líbil.

VYPRÁVĚNÍ STARÉHO BUBNU

Pro starší žáky celé naší školy vybrala paní Drlíčková aktivní program. Zde se žáci i se svými třídními učiteli dozvěděli ve vyprávění  historii bubnů djembe. Všichni se snažili objevit rytmy v přírodě i v nás samotných. Na závěr programu si vyzkoušeli hru na tyto bubny.

Všechny fotky z ostatních tříd najdete ve fotogalerii                                           

Benešová Jana

Během prázdnin proběhnou v tělocvičně školy dva sportovní turnaje. V pondělí 29. 12. 2014 to bude Vánoční florbalový turnaj a v úterý 30. 12. 2014 Silvestrovský turnaj ve stolním tenise.

Bližší informace ke stažení:

V úterý 9. prosince 2014 proběhlo ve škole Vánoční tvořivé setkání. Po úvodních slovech ředitele školy vystoupil pěvecký kroužek pod vedením pana učitele Martina Chalupy se třemi vánočními písněmi. Příjemně naladěni jsme se rozešli po škole a pustili se do vánočního tvoření. Vyráběly se svícny skleněné i přírodní, andělíčci, netradiční ozdoby z pohlednic, hoblinek i překližky. Doufejme, že příjemné bylo i posezení ve školní kavárně, o kterou se starali žáci 9. ročníku.

celá fotogalerie zde

Ve čtvrtek 27.11. 2014 jsme se zúčastnili okresního kola ve florbalu v kategorii IV. tedy žáků 8., a 9. tříd, které se konalo v Bystřici n. P. Z každého okrsku postoupily dva týmy, tudíž se hrálo ve dvou tríčlenných skupinách. První dva z jednotlivých skupin pak postupovali do bojů o medailové pozice.

Naši kluci první zápas ve skupině se 2. ZŠ Žďár n. S. prohráli těsně 1:2, druhý se družstvem pořádající ZŠ T.G.M. Bystřice n. P. pak zvítězili 4:1 a zajistili si tak postup do dalších bojů z druhého místa.

V semifinále jsme se setkali s týmem Radostína n. O., který jsme opět prohráli těsně 1:2 a v následujícím zápase o třetí místo, nedali naši kluci 4. ZŠ Žďár n. S. šanci a nejvyšším skórem celého turnaje 7:0 obhájili konečné 3. místo v okrese (stejně jako rok předchozí).                      Kluci, díky. J

Považuji za důležité též zmínit, že nejproduktivnějším hráčem celého turnaje se stal se šesti vstřelenými brankami a jednou asistencí Lukáš Zeisel.                                                                      

M. Chalupa

 

 
   
   

Kalendář akcí  

Turnaj v miniházené
čtvrtek 13.12.2018
07:00
- hod.
Vánoční den
pátek 21.12.2018
07:40
- 12:15 hod.
Vánoční florbalový turnaj pro ZŠ
čtvrtek 27.12.2018
07:30
- hod.
Třídní schůzky
středa 09.01.2019
15:30
- 17:00 hod.