Ve školních letech 2011 - 2012 a 2012 - 2013 byla naše škola zapojena do projektu Comenius. O jeho průběhu jsme informovali na původních www stránkách naší školy. Jedním z našich posledních úkolů bylo natočit krátké video - závěrečný pozdrav pro naše partnery. První část videa je bez zvuku.

Zde je ke shlédnutí:

 15.11. se naši žáci 8. a 9. třídy zúčastnili okrskového kola florbalového turnaje ve Velkém Meziříčí. Hrálo se ve dvou skupinách, z nichž postupovali do bojů o finále vždy první dva. Naši hoši svoji čtyřčlennou skupinu vyhráli (ZŠ Křižanov 7:0, ZŠ Školní 1:1, Gymnázium VM 2:0) a o postup se utkali s týmem Velké Bíteše, kterou porazili 5:1 a ve finále poměřili síly s družstvem Radostína n. O.

Ani žáci Radostína na naše kluky nestačili, a tudíž jsme získali první místo (při úctyhodném skóre 17:2) a zároveň postup i s Radostínskými do okresního kola.

 

Ve čtvrtek 21.11. 2013 jsme vyrazili společně s žáky Radostína n. O do Bystřice n. P. na okresní kolo ve florbalu.

V pátek 22. listopadu 2013  navštívili žáci 9. ročníku v hodině anglického jazyka své spolužáky z 1. stupně. Tentokrát se ocitli v roli učitelů. Jejich úkolem bylo procvičit dosavadní znalosti třeťáků a naučit je novou slovní zásobu. Úkolu se zhostili jako opravdoví pedagogové. Po celou dobu mluvili co nejvíce anglicky. Vyzkoušeli si různé metody práce jako sluchový diktát, pantomimu, dialog a výklad nového učiva pomocí obrázků. Jak žáci devátého, tak žáci třetího ročníku hodnotili hodinu kladně. Po celou dobu panovala ve třídě příjemná a tvůrčí atmosféra. 

 

 

 Celá galerie

 

 

P.uč. Aubusová a Němcová

 

V úterý 12. listopadu jsme se vypravili do Velkého Meziříčí do ekologického centra  Ostrůvek na program Přírodou ČR. Byli jsme rozděleni do čtyř skupin podle národních parků v naší zemi – Šumava, Podyjí, České Švýcarsko, Krkonoše. Během programu jsme v učebně vytvořili plošnou mapu ČR pomocí provázků. Formou hry jsme procestovali různé typy přírodních společenstev, které se u nás vyskytují. Zopakovali jsme si některé důležité informace ze zeměpisu a přírodopisu.  Tento styl výuky se nám většině moc líbil.    Žáci 8. ročníku

Dále ve fotogalerii

   
   

Kalendář akcí  

Jarní prázdniny
pondělí 26.02.2018
00:00
- 00:00 hod.
Bruslení
úterý 06.03.2018
09:30
- 12:20 hod.