V pondělí 13.1. 2020 proběhla v páté třídě první část programu primární prevence s názvem Umím (se) rozhodnout. Společně s lektorkami jsme strávili tři vyučovací hodiny mimo lavice. Během programu jsme se zamysleli nad svými vlastnostmi a vztahy ve třídě. Vyzkoušeli jsme si i svou spolupráci a mrštnost při hře s lany. Druhá část programu nás čeká na jaře.

Věra Musilová, tř. uč.

 

V hodinách informatiky se žáci 9. ročníku seznamují se základy programování. K výuce využíváme programovací prostředí Scratch.

Prvním samostatným úkolem je vytvořit jednoduchou animaci k přivítání nového roku. Zde jsou první z nich (animace se spouští kliknutím na zelený praporek).

Tomáš Zeisel

Michal Mahel

Těsně před vánočními prázdninami přišel do školy balíček adresovaný první třídě. A protože hodně dětí bylo nemocných, otevřeli jsme ho až nyní. Čekalo nás milé překvapení od Zdravotních klaunů, kterým žáci první třídy poslali v rámci projektu Jsem laskavec veselé kelímky pro děti do nemocnic. Přišla nám knížka plná příběhů o dětech, které musí trávit dlouhý čas v nemocnicích, krásné přání a poděkování a každý dostal klaunský nos. Děti byly rády, že byla jejich snaha oceněna a přislíbily, že budou dobré skutky dělat i nadále.                         

   Tř. uč. P. Němcová

Ve čtvrtek 19.12. těsně před vánočními prázdninami se žáci 4. a 5. ročníku společně se svými třídními učiteli vydali do brněnského divadla "Radost". Kvůli velké marodnosti jsme doplnili stav žáků žáky druhého stupně. Vyrazili jsme na Poláčkovo "Bylo nás pět" v úpravě výše uvedeného divadla. I když představení nepatřilo k nejkratším, díky svému spádu a akci uběhlo velice rychle. Dokonce i někteří diváci měli možnost stát se chvíli jeho součástí a stanout tak na prknech, která znamenají svět:-). Cesta domů byla klidná.