Tatínek Lukáše Ambrože - žáka naší páté třídy – pan Jaromír Ambrož si v letošním roce plní své sportovní sny. Se svým kamarádem Martinem Dvořákem vyrazil do Itálie na závod v běhu na lyžích Marcialonga (70 km). Dalším závodem byl slavný Vasův běh (90 km) ve Švédsku, kterého se účastnil s dalším kamarádem Petrem Bradáčem. Oba závody velmi úspěšně zvládli a rozhodně se neztratili ve velkém počtu závodníků (Vasův běh 16.000!). A my měli radost, že byli ochotní podělit se o své zážitky. Přivezli nám ukázat originální závodní dresy, běžecké vybavení, diplomy a překrásné medaile. Blýskaly se mezi nimi i ty skleněné ze slavného tuzemského závodu Jizerská padesátka, kterého se pravidelně už několikátým rokem účastní i další tatínci našich vídeňských žáků :-) Za zajímavou přednášku moc děkujeme a přejeme hodně zdraví a sil do dalšího sportování.

Přednáška - Marcialonga a Vasů...

Foto zde

Ve středu 20.3. 2019 proběhlo okresní kolo ve šplhu na tyči žáků 1. st. ZŠ. Našimi želízky v ohni byli tři žáci: Eduard Kaštan, Eliška Rozmarinová a Stanislav Král. Soutěž probíhala ve dvou kolech a vždy lepší čas se počítal. Ani v okresní soutěži se nenechali naši žáci zahanbit a získali pěkná umístění. Standa konečné 7. místo, na Edu "zbyla" 4. pozice a Eliška vybojovala 2. místo, o kterém rozhodl lepší druhý čas žákyně ze ZŠ Školní. Ten první měla obě děvčata totožný. Chtěli bychom poděkovat rodičům, kteří své děti na soutěž doprovodili.                           

  p. uč. M. Chalupa

 

1. MINIŠKOLIČKA

12. března navštívili rodiče se svými předškoláčky naši školu. Využili možnosti prohlédnout si první třídu. Děti se společně naučily básničku, nakreslily pěkné obrázky, vyrobily jarní sluníčka a plni dojmů se vypravily domů.                       p. uč. J.Benešová, M. Weinhöferová

2. MINIŠKOLIČKA

V úterý 26.3. 2019 proběhla i druhá miniškolička pro příští prvňáky. Podobně jako loni jsme ji strávili ve sportovním oblečení a v tělocvičně, kde si děti vyzkoušely různé pohybové aktivity. Od společného zahřátí a protažení, přes hry s míčem a padákem až k překážkové dráze a lezecké stěně. Nakonec předškoláky čekala malá odměna a pozvání na zápis, který se bude konat zanedlouho.                                                                               p.uč. M.Chalupa, P. Němcová

Miniškolička 2
Miniškolička 2
Miniškolička 2

Ve čtvrtek 21. března 2019 se Jakub Homola z IX. třídy zúčastnil krajského kola dějepisné olympiády, které se konalo v Pelhřimově. Postoupil sem ze 4. místa, které obsadil v okresním kole ve Žďáru nad Sázavou.

Tematické zaměření letošního ročníku je „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace." Soutěž je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol, 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií a 1. a 2. ročníků šestiletých gymnázií a je jednotná pro celé území České republiky.

Jakub se na soutěž pod vedením paní učitelky Olivové pečlivě připravoval a v konkurenci 29 účastníků Kraje Vysočina vybojoval krásné 4. místo. Na zlaté umístění mu chybělo pouhých 6 bodů. O tom, zda Jakub postoupí do ústředního kola, rozhodne porota  po ukončení výsledků všech krajských kol. Do ústředního kola postupuje vítěz každého krajského kola a dále nejlepší řešitelé z celé republiky tak, aby jejich počet nepřesáhl 35 účastníků.

Děkujeme Jakubovi za vzornou reprezentaci školy a přejeme mu hodně dalších  studijních úspěchů.

V Učitelských novinách (6/2019) vyšel článek o naší škole.

Článek je ke stažení zde: