V měsíci březnu bylo 7 našich žáků na oblastním kole v recitaci ve Velkém Meziříčí. Umístila se Nikol Havelková z 8.třídy a postupuje do okresního kola ve Žďáře nad Sázavou. Držme jí palce, ať se jí daří.

Ve středu 18. 2. 2015 jsme se s dětmi vypravily na maňáskové divadlo do mateřské školky v Borech. Divadlo pro nás zahrálo Maňáskové divadlo Šikulka.

Zahráli nám celkem tři pohádky: O nespokojeném koťátku a moudré sově, Jůlinčin nový kamarád a Veverka a sněhuláček.

Pohádky pro nás měly velký přínos, protože z každé pohádky si děti mohly odnést ponaučení.

Děti byly velice spokojené a už se těší na další divadlo v MŠ Bory.

Tř. uč. L. Kučerová

 

Dne 18. února se v první třídě sešli prvňáčci se žáky osmé třídy. Malí prvňáčci totiž celý den pracovali na téma ZVÍŘATA. Počítali zvířecí úkoly, psali jména zvířátek, malovali zvířata. Žáci z naší osmičky nám na obličej namalovali zvířátka, která se jim moc povedla. Děkuji za příjemnou spolupráci a těšíme se na příště.

                                  Benešová Jana

ostatní fotky jsou ve fotogalerii

V úterý 17. února 2015 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Vynikajícího úspěchu v kategorii C dosáhl žák 9. třídy Matěj Homola. Z 25 účastníků základních škol a víceletých gymnázií obsadil krásné druhé místo a postupuje do krajského kola.

V zeměpisné olympiádě si dále dobře vedla žákyně 6. třídy Gabriela Homolová, která v kategorii A obsadila 15. místo.

Okresního kola matematické olympiády kategorie Z9 se zúčastnila žákyně 9. třídy Natálie Bajerová. Obsadila 18. místo z 35 účastníků. V dějepisné olympiádě nás reprezentovali žáci 9. ročníku Markéta Mičková a Matěj Zedník, v olympiádě z českého jazyka Anna Pekárková, v matematické olympiádě kategorie Z5 Zdeňka Březková.

Všem jmenovaných žákům děkujeme za reprezentaci školy.

 

     V úterý 16. 2. absolvovala čtvrtá třída v rámci přírodovědy teoretickou průpravu v oblasti „chodec a cyklista“. Cílem bylo dětem připomenout a upevnit si zásady správného chování chodce a cyklisty. Do školy za námi přijel pan Prudík, který pracuje jako lektor na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí. Děti se dozvěděly spoustu důležitých a zajímavých informací, které je třeba znát pro bezpečné počínání si v silničním provozu. Pro žáky měl nachystáno i několik krátkých videobloků, které se týkaly bezpečnosti chování chodců a cyklistů v provozu, ale i porušování pravidel a jejich následků.

     Druhé setkání se bude konat v dubnu a tentokrát již na Dětském dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí, kde si žáci vyzkouší praktické úkoly v roli cyklistů a chodců.                                                                                    

                                                                                           tř. uč.  P. Němcová

   
   

Kalendář akcí  

Volný den
pondělí 25.03.2019
07:00
- hod.
2. miniškolička
úterý 26.03.2019
15:30
- hod.
Zápis do první třídy
pátek 12.04.2019
13:00
- 17:00 hod.
Zlatý list - místní kolo
úterý 16.04.2019
07:40
- hod.
Zlatý list pro mladší
pátek 26.04.2019
07:40
- hod.
Beseda s policií - II. stupeň
úterý 30.04.2019
00:00
- 00:00 hod.