V letošním školním roce se v deváté třídě ve výtvarné výchově seznamují  žáci s moderními výtvarnými směry a jejich tvůrci. V jedné z vyučovacích hodin jsme se zabývali secesí a žáci se inspirovali dílem Alfonse Muchy . Měli za úkol nakreslit podzim v duchu secese, mohli využít černobílou tvář z obrazu A. Muchy a dotvořit ji ornamentem z podzimních plodů. Podařily se jim velmi pěkné práce. Zde je ukázka některých z nich.

p1060709
p1060711
p1060712
Výtvarné práce
Výtvarné práce
Výtvarné práce

Mgr. Martina Mašková

 

V rámci pracovních činností ve druhé třídě si děti připravily zdravou svačinku ze zeleniny a dalších potravin ve tvaru panáčka v lodičce. Můžete se podívat, jak se jim to podařilo.

Další fotografie ve fotogalerii.

Mgr. Martina Mašková

7.října jely děti z prvního stupně do Brna do divadla Polárka na představení KOCOUR V BOTÁCH. Tato pohádka byla moderně zpracovaná, zajímavá a všem se nám líbila.

J.Benešová

18. 9. 2014 proběhl u žáků páté třídy program primární prevence Spektrum s názvem Umím (se) rozhodnout. 

Žáci II. stupně, kteří rádi řeší matematické a logické úlohy, se mohou zapojit do korespondenční soutěže Taktik nebo do Logické olympiády.

Do soutěže Taktik se zapojujeme již 4. rokem. Soutěž mohou řešit jednotlivci, dvojice nebo trojice. Žáci během roku řeší čtyři série úloh zaměřených na logiku a rozvoj matematického myšlení. Registraci žáků provádí škola, žáci se mohou hlásit u učitele matematiky.

V letošním školním roce se zapojíme také do logické olympiády. Je to soutěž založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Logická olympiáda probíhá ve třech kolech. Nominační kolo proběhne online od 8. - 14. října - soutěžící se mohou připojit doma nebo ve škole. Další kolo proběhne v pátek 7. listopadu v Jihlavě, finále pak na Pražském hradě. Žáci se mohou registrovat doma na www.logickaolympiada.cz. V případě problémů s přístupem k internetu mohou požádat o pomoc s registrací učitele matematiky.

Přejeme našim žákům hodně úspěchů v soutěžích a hlavně radost z dobře vyřešených úloh.

   
   

Kalendář akcí  

Turnaj v miniházené
čtvrtek 13.12.2018
07:00
- hod.
Vánoční den
pátek 21.12.2018
07:40
- 12:15 hod.
Vánoční florbalový turnaj pro ZŠ
čtvrtek 27.12.2018
07:30
- hod.
Třídní schůzky
středa 09.01.2019
15:30
- 17:00 hod.