V úterý 9. prosince 2014 proběhlo ve škole Vánoční tvořivé setkání. Po úvodních slovech ředitele školy vystoupil pěvecký kroužek pod vedením pana učitele Martina Chalupy se třemi vánočními písněmi. Příjemně naladěni jsme se rozešli po škole a pustili se do vánočního tvoření. Vyráběly se svícny skleněné i přírodní, andělíčci, netradiční ozdoby z pohlednic, hoblinek i překližky. Doufejme, že příjemné bylo i posezení ve školní kavárně, o kterou se starali žáci 9. ročníku.

celá fotogalerie zde

Ve čtvrtek 27.11. 2014 jsme se zúčastnili okresního kola ve florbalu v kategorii IV. tedy žáků 8., a 9. tříd, které se konalo v Bystřici n. P. Z každého okrsku postoupily dva týmy, tudíž se hrálo ve dvou tríčlenných skupinách. První dva z jednotlivých skupin pak postupovali do bojů o medailové pozice.

Naši kluci první zápas ve skupině se 2. ZŠ Žďár n. S. prohráli těsně 1:2, druhý se družstvem pořádající ZŠ T.G.M. Bystřice n. P. pak zvítězili 4:1 a zajistili si tak postup do dalších bojů z druhého místa.

V semifinále jsme se setkali s týmem Radostína n. O., který jsme opět prohráli těsně 1:2 a v následujícím zápase o třetí místo, nedali naši kluci 4. ZŠ Žďár n. S. šanci a nejvyšším skórem celého turnaje 7:0 obhájili konečné 3. místo v okrese (stejně jako rok předchozí).                      Kluci, díky. J

Považuji za důležité též zmínit, že nejproduktivnějším hráčem celého turnaje se stal se šesti vstřelenými brankami a jednou asistencí Lukáš Zeisel.                                                                      

M. Chalupa

 

 

V souvislosti s událostmi, které se staly v nedávně době na střední škole ve Žďáře nad Sázavou, Vás chceme informovat o zabezpečení naší školy proti vstupu neznámých osob.

Školní budova je volně přístupná zvenčí pouze v době, kdy je dohlížejícími zaměstnanci školy zajištěna kontrola přicházejících osob. Každý z pracovníků školy, který otevírá budovu cizím příchozím, je povinen zjistit důvod jejich návštěvy a zajistit, aby se nepohybovali nekontrolovaně po budově. Během provozu školy jsou všechny vchody do budovy trvale uzavřeny s tím, že únikové východy jsou zevnitř volně otevíratelné.

Dohled nad žáky je zajištěn po celou dobu jejich pobytu ve školní budově, přehled dohledů je vyvěšen na všech úsecích, kde dohled probíhá. Odchod žáka z vyučování před jeho ukončením je možný pouze na základě písemné omluvy rodičů, kterou žák předloží vyučujícímu hodiny (při uvolnění na jednu hodinu), nebo třídnímu učiteli – při uvolnění na více hodin.

Žáci byli poučeni, co dělat při zjištění neznámé osoby ve škole a o chování v krizových situacích. Všechny návštěvy mají povinnost hlásit se v kancelářích školy.  

Další informace najdete v dokumentu “Opatření pro činnost při vzniku mimořádné události“.

 

Ve čtvrtek 20.11. 2014 se naši žáci 8., 9. ročníku zúčastnili okrskového kola ve florbalu společně s dalšími osmi školami. Hrálo se ve dvou skupinách, vítězové skupin se pak utkali křížem o postup do okresního kola.

Naši kluci poměřili síly ve skupině se školami z V. Bíteše, Křižanova, Měřína a Radostína nad Osl. Kromě jediného zápasu všechny vyhráli a s pouze jedinou inkasovanou brankou se střetli v semifinále se ZŠ Oslavickou, kterou také porazili a postoupili tak do okresního kola společně se ZŠ Radostín n. O. (stejně jako v loňském roce).                                                                                              M.Ch.