Ve středu 19. března 2014 se žák 9. třídy Josef Starý zúčastnil krajského kola matematické olympiády v Jihlavě, kam postoupil z okresního kola. Z 34 účastníků kraje Vysočina obsadil   2. - 3. místo.

Ve středu 26. března 2014 se dvě děvčata naší školy zúčastnila okresního kola biologické olympiády kategorie C. Natálii Bajerové z 8. třídy se v konkurenci 46 účastníků podařilo zvítězit a Elišce Rozmarínové z 9. třídy obsadit krásné 6. místo. 

V pátek 21. března 2014 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo chemické olympiády, kde žák Josef Starý z 9. třídy obsadil v konkurenci 26 soutěžících 8. místo.

Všem jmenovaným soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Ve středu se žáci našeho prvního stupně zúčastnili okrskového kola ve šplhu na tyči – Dana Hezinová (2.), Jiří Kotačka (2.), Adam Kotačka (4.), Veronika Studená (4.) a Jana Bajerová (5.). Ačkoliv výkony všech soutěžících  byly velice vyrovnané, pouze poslední jmenované Janě Bajerové se podařilo umístit  na 2. místě ve své kategorii a postoupit tak do okresního kola, které se koná v úterý 1. 4. 2014   ve Žďáru nad Sázavou. Všem dětem patří poděkování za reprezentaci naší školy.

Jarní měsíc březen nás naladil na hezké počasí. Svítí sluníčko, zpívají ptáci, a proto jsme se na Ostrůvku bavili o ptácích, jejich životě, poslouchali jsme jejich hlasy,vyzkoušeli jsme si psaní husím brkem. Také jsme "drali" kachní peří, což bylo pro naše druháky opravdu zajímavá aktivity. Dozvěděli jsme se něco nového a zkusili netradiční věc.

Benešová Jana

Další fotky najdete ve fotogalerii

26. března k nám do školy zavítala cimbálová skupina RÉVA. Hudebníci nám všem představili své hudební nástroje (cimbál, klarinet, housle, saxofon, basu) a ukázali, že se ně dají hrát různé hudební žánry. Slyšeli jsme klasické lidové písně, vážnou hudbu "Vltavu". Nejvíc nás zaujala písnička od skupiny Kabát a Beatles. Opět jsme poznali nový styl zajímavé hudby.

Benešová Jana

Ostatní fotky najdete ve fotogalerii

V prvním týdnu po jarních prázdninách se sešly děti z prvního stupně na besedu s paní Filipovou na téma PRVNÍ POMOC. Kromě důleřitých telefonních čísel jsme si zopakovali podání první pomoci člověku, který má problém s dýcháním.