25.3. jsme vyrazili se žáky třetího ročníku na SEV Ostrůvek ve Velkém Meziříčí. Program nesl název „Proutěné Velikonoce“. Děti se v první části seznámily s velikonočními zvyky a méně známými názvy pojící se právě s těmito svátky.

 Ve druhé polovině si vyzkoušely obarvit vajíčka v uvařených cibulových slupkách a dále si vyrobily jednoduchého ptáčka z březového proutí. Poté se přesunuly na zahradu a ve zbytku času si vyzkoušely u nás méně známý zvyk – koulení vejce za pomoci dřevěného klacíku.
p.uč.Chalupa

 

Žáci 9. třídy se zapojili do soutěže Video pohlednice z mého města, kterou vyhlašuje již čtrnáctým rokem  ANGLICKÝ KLUB ZÁKLADNÍ ŠKOLY, PRAHA 13, MLÁDÍ 135 pod patronací Velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice, pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy České republiky a za podpory Městské části Praha 13. Letos jsme natáčeli již počtvrté.

Tentokrát je téma regionální. Scénář vznikl během chvilky. Padal jeden nápad lepší než druhý, a tak vznikly „Bláznivé regionální zprávy“ (Crazy Regional News), kde přinášíme zprávy z Vídně, z Borů, ze sportu a na závěr vám ukáže Apple Pepa, jak si můžete uvařit levný dezert. Zprávy uvádí legrační dvojice M+J. Jak moc jsou zprávy bláznivé, můžete posoudit sami.

Moc Vám přeji, aby vaše video pohlednice byla úspěšná ve velké celostátní konkurenci.

Mgr. M. Aubusová

V pátek 27. března 2015 se žáci 2. - 5. tříd účastnili turnaje v miniházené. Turnaj se konal ve sportovní hale „Za Světlou“ ve Velkém Meziříčí. Byl to náš první turnaj. Všichni hráli s velkým nasazením a hlavně s obrovským nadšením. Všem velikánská pochvala.

Mgr. Dagmar Křížová

V měsíci březnu se děti z první třídy dozvídaly informace o prevenci zubního kazu v rámci projektu VESELÉ ZOUBKY. Společně jsme si povídali, hráli, poslouchali pohádku. Poté jsme zkusili vyplnit pracovní listy. Seznámili jsme se s potřebami nutnými ke správnému čištění zubů, nakonec jsme dostali od Drogerie Dm drobné dárky. Určitě to bylo zajímavé a spoustu jsme se dověděli.

Benešová Jana

Naše škola připravila stánek s výrobky žáků na výstavě Velikonoční potěšení ve Velkém Meziříčí.

 

Další informace v pozvánce

   
   

Kalendář akcí  

Recitační soutěž
pondělí 24.02.2020
13:00
- hod.
1. miniškolička
úterý 03.03.2020
15:30
- hod.
2. miniškolička
pondělí 23.03.2020
15:30
- 17:00 hod.