V měsíci dubnu vyhlásil ČOV tuto akci pro všechny základní školy v České republice. Naše škola se do tohoto projektu také zapojila a přispěla k tomu, že se náš kraj Vysočina stal krajem s nejvyšším počtem zapojených škol - 81% !

Česko sportuje a spolu s ním i...
Česko sportuje a spolu s ním i...
Česko sportuje a spolu s ním i...
Česko sportuje a spolu s ním i...

Slohový útvar úvaha – žáci si vybírali z několika témat. Většině z nich se podařilo napsat velmi zajímavé práce. Tady je ke stažení ukázka několika z nich: 

Žáci 8. a 9. třídy měli možnost ve 2. pololetí v rámci volitelného předmětu dílny tvořivosti navštěvovat skupinu redakce.

Může si přečíst, jak sami popisují svoji práci v předmětu.

    Dne 10. 6.2014 se žáci 8.třídy vydali na jednodenní školní výlet do Brna. Žáci z Borů se ráno sešli ve vestibulu a vyrazili na vlak do Skleného,  po cestě se k nim přidaly děti  z Radenic . Nakonec  jsme  se všichni sešli na vlakovém nádraží a vyrazili vlakem do Brna.

Dále ve fotogalerii

Den 16.6. se stal pro nás "prvňáčky" slavnostní. Byli jsme totiž pasováni na čtenáře borské knihovny poté, co jsme zdárně přečetli kousek textu z dětské knihy. Všem se to podařilo a za odměnu jsme obdrželi svou první knihu s diplomem a členskou kartičkou.

Za 1. třídu Zikmundová J.