Ve středu 5. března 2014 se naši žáci, kteří postoupili ze školního kola recitační soutěže, zúčastnili obvodního kola ve Velkém Meziříčí.  Za  I. kategorii – Matyáš Požár z 2. třídy, Michal Mahel ze 3.třídy, za II. kategorii Anna Rozmarínová ze 4. třídy, Anna Karásková z 5. třídy a za III. kategorii Adéla Kujalová z 6. třídy a Nikol Havelková ze 7. třídy.

Žáci si vyslechli recitaci básní ostatních zúčastněných dětí. Všichni byli oceněni Pamětním listem. Porota z našich žáků ohodnotila nejlépe Michala Mahela, a to 2. místem ve své kategorii.

Všem zúčastněným dětem děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

První březnový den jsme se byli se třídou podívat u Vávrů na dvorku na malá jehňata. Jsou to roztomilá zvířátka. Kromě nich jsme viděli i ostatní domácí zvířata, proto jsme si zopakovali "zvířecí rodiny" a zjistili jsme, že si to z hodin ČASU pamatujeme velmi dobře.

Benešová Jana

 Dne 13.2.2014 jela 6.třída do Žďáru nad Sázavou na výstavu s názvem IQ HRY a KLAMY, která byla dovezena z velkého IQ centra z Liberce. Výstava se konala ve staré budově firmy Zdaru. Nejvíce nás zaujala stěna, na kterou jsme se mohli obtisknout a hra, která byla zaměřena na postřeh. Moc se nám tam líbilo a máme odtud pěkné zážitky.

                     Anna Novotná, Míša Požárová, Adéla Kujalová, Kája Harvánková

 

V pátek 21. února se žáci čtvrté třídy zúčastnili programu „Cesta za papírem“ v ekologickém centru Ostrůvek ve Velkém Meziříčí. V první části, která byla pro všechny společná, si žáci povídali o věcech, které jsou z papíru, o tom, jak se papír vyrábí a o recyklaci. Poté trhali papíry na malé kousky, dávali je do hrnce, zalili vodou a každý chvíli ručním mixérem mixoval, aby vznikla kaše, kterou následně využili v druhé části programu. V té byli rozděleni na dvě skupiny. Jedna skupina se seznamovala s historií papíru a jeho předchůdci. Také si namalovali stromy, které jsme vystavili ve třídě. Druhá skupina si v kuchyňce vyráběla papír. Práce se jim opravdu dařila a po dvou hodinách jsme všichni odcházeli nadšení s kartou vlastnoručně vyrobeného papíru na památku.

Hana Kadlecová

 

Ostatní fotografie najdete ve fotogalerii

Jak je již na naší škole 14. února tradicí, tak i letos si žáci 8. ročníku připravili program k svátku sv. Valentýna.