V pátek 29. června 2018 se sešli v kulturním domě žáci, učitelé, provozní zaměstnanci a další hosté ke slavnostnímu ukončení školního roku. Nejprve ředitel školy František Eliáš zhodnotil uplynulý školní rok.  Za výrazné úspěchy v soutěžích a olympiádách udělil pět pochval ředitele školy. Dále byli oceněni nejlepší sběrači ve sběru papíru, obdrželi poukázky do prodejen WIKI. Třem žákům školy byl dále předán odznak všestrannosti, který vybojovali v Sazka Olympijském víceboji. Další poděkování patřilo členům žákovského parlamentu a zaměstnancům školy. Poté pozdravil žáky i zaměstnance školy starosta obce pan Josef Březka. Na závěr se se všemi rozloučili v pěkném a dojemném vystoupení také vycházející žáci. Na jeviště za nimi přišli naši prvňáčci, aby jim předali malý dárek na památku.

Vycházejícím žákům přejeme úspěšný start do další životní etapy a všem ostatním krásné a pohodové prázdniny.

 

Již 5 let se účastníme projektu SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ (SOV), jehož garanty jsou naši olympionici. Už se nám podařilo získat stůl na stolní tenis, dresy na košíkovou, kulatý stůl na stolní tenis a letos v květnu jsme měli to velké štěstí, že jsme byli mezi 35 vylosovanými školami, které vyhrály finanční odměnu. Tuto výhru jsme si jeli 14. 6. 2018 do Prahy osobně převzít. A kdo jel? Pan ředitel Mgr. František Eliáš, naši nejlepší sportovci, žáci IX. třídy, Jana Bajerová a Tibor Hezina a za garanty SOV na naší škole p. uč. Mgr. Zuzana Jurková.

Koloběh života ubíhá svým tempem, a i když bychom mnohdy chtěli tento běh zastavit nebo alespoň zpomalit, není to v naší moci. My učitelé si tuto skutečnost uvědomujeme o to silněji, když nás na konci devítky opouštějí děti, které se za ty společně strávené roky staly téměř našimi vlastními. Pouštíme je do života, který začíná za dveřmi naší školy. Školy, která se, i když jim se to mnohdy nezdá, snaží chránit jejich dětský svět.

Jako již každoročně, museli se i letošní žáci deváté třídy popasovat se školní maturitou, kterou skládali na počátku června. Zkouška z českého jazyka a matematiky se skládala z písemných a ústních částí a vrcholila prezentací na vybrané téma. Letos nás kromě tradičních témat ze zeměpisu, přírodopisu, dějepisu a ostatních předmětů zaujalo povídání o jaderné energetice, motorech, muzikálu, fotbalu, rybaření a dokonce i o letadle a létání.

Jak už asi tušíte, maturitu zvládli všichni smile Mohli jsme se tedy těšit na slavnostní zakončení.  V nazdobené zasedací místnosti obecního úřadu se sešli nastrojení deváťáci i jejich rodiče. Při pohledu na naše skoro dospělé absolventy se ani nechtělo věřit fotografiím z dob jejich 1. třídy, které nám promítal pan ředitel.

Proslovy a přání na rozloučenou, gratulace, nechybělo ani dojetí. Za to vše patří dík i panu starostovi a paní učitelce Lídě Zikmundové, která tohle všechno má tak trochu na svědomí wink

Za mě, třídní učitelku, velké poděkování i mým deváťákům. Za to, že mě dokázali potěšit, nezklamali, rozesmáli, že byli takoví, jací byli. Děkuju, a ať se Vám všem daří.

Maturity 2018

Foto zde

 

V neděli 24. června 2018 vystoupil pěvecký sbor Babačka s Ivou Bittovou a kapelou Čikori na zahájení Kulturního léta ve Velkém Meziříčí.

O koncertě si můžete přečíst zde:

Iva Bittová zahájila Kulturní léto se sborem Babačka

Kulturní léto načala Iva Bittová s dětským sborem Babačka

Děkujeme všem za velmi pěkný kulturní zážitek.