V průběhu prosince se žáci páté třídy pustili do vyrábění dárečků pro své rodiče. Přinesli si nasbírané kamínky nebo mušličky a do rámečků z nich pak skládali nejrůznější obrázky, které ještě dokreslovali fixou nebo pastelkami. Opět se potvrdilo, že dětské fantazii se meze nekladou, neboť obrázky, které děti vytvořily, byly opravdu úžasné. Věříme, že všem maminkám a babičkám udělaly velikou radost.

Mgr. Věra Musilová

Poslední školní týden roku 2014 proběhl v páté třídě miniprojekt s názvem Chráníme  přírodu.

Žáci si v průběhu čtrnácti dnů připravovali pro své mladší spolužáky texty, scénky a úkoly týkající se ochrany přírody a třídění odpadu. Vše vyvrcholilo v úterý 16. prosince, kdy své vystoupení předvedli v ostatních třídách prvního stupně.

Jejich program se vydařil, o čemž svědčil i zasloužený potlesk v každé třídě.

Mgr. Věra Musilová

 

 

V pátek 5. prosince 2014 navštívili žáci 7., 8. a 9. třídy Mahenovo divadlo. Zhlédli představení Ostrov pokladů.

Celá fotogalerie

JAK SE PŘIVOLÁVÁ SLUNCE

V prvním prosincovém týdnu jsme pozvali do školy paní Drlíčkovou, která dětem z 1., 2. a 3.třídy představila pohádku o slunci, ve které vystupovaly netradiční hudební nástroje. Příběh vyprávěl o daleké zemi, kde se slunce dotýká hor a lidských srdcí. Dětem se příběh velmi líbil.

VYPRÁVĚNÍ STARÉHO BUBNU

Pro starší žáky celé naší školy vybrala paní Drlíčková aktivní program. Zde se žáci i se svými třídními učiteli dozvěděli ve vyprávění  historii bubnů djembe. Všichni se snažili objevit rytmy v přírodě i v nás samotných. Na závěr programu si vyzkoušeli hru na tyto bubny.

Všechny fotky z ostatních tříd najdete ve fotogalerii                                           

Benešová Jana

Během prázdnin proběhnou v tělocvičně školy dva sportovní turnaje. V pondělí 29. 12. 2014 to bude Vánoční florbalový turnaj a v úterý 30. 12. 2014 Silvestrovský turnaj ve stolním tenise.

Bližší informace ke stažení: