Žáci II. stupně, kteří rádi řeší matematické a logické úlohy, se mohou zapojit do korespondenční soutěže Taktik nebo do Logické olympiády.

Do soutěže Taktik se zapojujeme již 4. rokem. Soutěž mohou řešit jednotlivci, dvojice nebo trojice. Žáci během roku řeší čtyři série úloh zaměřených na logiku a rozvoj matematického myšlení. Registraci žáků provádí škola, žáci se mohou hlásit u učitele matematiky.

V letošním školním roce se zapojíme také do logické olympiády. Je to soutěž založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Logická olympiáda probíhá ve třech kolech. Nominační kolo proběhne online od 8. - 14. října - soutěžící se mohou připojit doma nebo ve škole. Další kolo proběhne v pátek 7. listopadu v Jihlavě, finále pak na Pražském hradě. Žáci se mohou registrovat doma na www.logickaolympiada.cz. V případě problémů s přístupem k internetu mohou požádat o pomoc s registrací učitele matematiky.

Přejeme našim žákům hodně úspěchů v soutěžích a hlavně radost z dobře vyřešených úloh.

V pondělí 15. září 2014 navštívili žáci 7. - 9. třídy Prahu. Na programu byla návštěva České televize a prohlídka pražských památek.

Zde si můžete přečíst ohlédnutí žáků za touto akcí a prohlédnout několik fotografií.

Celá fotogalerie zde.

Spektrum

1. září 2014 bylo významným dnem pro 19 nových prvňáčků. Do školy přišli spolu se svými rodiči. Přivítala je třídní učitelka Jana Benešová, ředitel školy František Eliáš a starosta obce Josef Březka. Po jejich uvítacích slovech a předání dárků se už prvňáčci s paní učitelkou pustili do práce. Naučili se básničku a písničku o skřítkovi. 

Přejeme dětem hodně úspěšných chvil ve škole a rodičům radost z dětí.

 Další foto ve fotogalerii zde.

Ve středu 25. června 2014 se žáci 9. třídy rozloučili v zasedací místnosti obecního úřadu se základní školou.Této slavnostní akce se kromě vycházejících žáků zúčastnili také někteří rodiče, ředitel školy František Eliáš, starosta obce Josef Březka, třídní učitelka Dagmar Křížová a za sbor pro občanské záležitosti Jana Zikmundová. Starosta obce předal ve svém projevu žákům několik cenných rad do života. Ředitel školy připravil prezentaci, ve které promítal vážné i úsměvné fotografie z uplynulých devíti let, zavzpomínal na různé školní akce i na úspěchy vycházejících žáků. Nakonec se slova ujala třídní učitelka, která popsala svoje dojmy z práce ve vycházející třídě. To už mnohým přítomným ukáply slzy dojetí. Poté již žáci jeden po druhém převzali osvědčení o výsledcích závěrečných zkoušek, zvoneček na památku a podepsali se do knihy.

 Celá fotogalerie zde