Rodiče vítáni

Univerzita Palackého v Olomouci

Ve středu 17.4. 2019 jsme vyrazili se žáky prvního stupně na tradiční turnaj ve vybíjené do Radostína nad O. Soutěžilo se jako každý rok "všichni proti všem" 1. - 5. tř. jednotlivě po ročnících a v "kapitánské" vybíjené družstev 4. a 5. tříd. Naši sportovci byli úspěšní a vedle prvního (tým "čtvrťáků") a třetího (tým "páťáků) místa vybojovaného v družstvech se někteří prosadili ještě v druhé kategorii (viz foto). Všem děkujeme za reprezentaci školy.      p. uč. M. Chalupa

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání ke stažení zde:

V pondělí 8. 4. absolvovala čtvrtá třída v rámci přírodovědy teoretickou průpravu v oblasti CHODEC – CYKLISTA. Žáci si připomněli pravidla, kterými by se měli jako cyklisté a chodci řídit. Navíc zhlédli zajímavá krátká videa, která se týkala jak bezpečného chování cyklistů a chodců, tak i porušování pravidel a jejich následků.

Praktická část se konala o týden později na Dětském dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí, kde si žáci prověřili své znalosti a vyzkoušeli dovednosti v roli chodců i cyklistů. Děti jezdily nejprve nesměle a občas chybovaly, ale v průběhu dvou a půl hodin strávených na hřišti se jim podařilo složit dopravní zkoušky a získat „Průkaz cyklisty“.

Rádi bychom poděkovali dopravnímu lektoru R. Prudíkovi za čas, který nám věnoval ve škole i na hřišti.                                             Tř.uč. P.Němcová

V letošním školním roce mají žáci osmého a devátého ročníku v rámci Dílen tvořivosti možnost navštěvovat výtvarnou dílnu Ateliér. Zde se učí a zkouší si složitější techniky, na které v hodinách klasické výtvarné výchovy není prostor. Zatím jsme společně vyzkoušeli malování akrylovými a olejovými barvami, detailní kresbu a vyřezávání z kartonu. V následujících hodinách nás čeká ještě např. malování mandal kávou. Domů si odnáší velmi povedené práce, které si můžete prohlédnout v následující fotogalerii.

Mgr. Věra Musilová

1_Sklenářová
2_Dvořáková
3_Jůzlová

V pátek 12. dubna 2019 proběhl na naší škole zápis do I. třídy. K zápisu přišlo 18 dětí se svými rodiči - 8 děvčat a 10 chlapců.

Přejeme všem dětem i rodičům úspěšný start do školy.