Rodiče vítáni

Univerzita Palackého v Olomouci

Ve středu 17.4. 2019 jsme vyrazili se žáky prvního stupně na tradiční turnaj ve vybíjené do Radostína nad O. Soutěžilo se jako každý rok "všichni proti všem" 1. - 5. tř. jednotlivě po ročnících a v "kapitánské" vybíjené družstev 4. a 5. tříd. Naši sportovci byli úspěšní a vedle prvního (tým "čtvrťáků") a třetího (tým "páťáků) místa vybojovaného v družstvech se někteří prosadili ještě v druhé kategorii (viz foto). Všem děkujeme za reprezentaci školy.      p. uč. M. Chalupa

V pondělí 8. 4. absolvovala čtvrtá třída v rámci přírodovědy teoretickou průpravu v oblasti CHODEC – CYKLISTA. Žáci si připomněli pravidla, kterými by se měli jako cyklisté a chodci řídit. Navíc zhlédli zajímavá krátká videa, která se týkala jak bezpečného chování cyklistů a chodců, tak i porušování pravidel a jejich následků.

Praktická část se konala o týden později na Dětském dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí, kde si žáci prověřili své znalosti a vyzkoušeli dovednosti v roli chodců i cyklistů. Děti jezdily nejprve nesměle a občas chybovaly, ale v průběhu dvou a půl hodin strávených na hřišti se jim podařilo složit dopravní zkoušky a získat „Průkaz cyklisty“.

Rádi bychom poděkovali dopravnímu lektoru R. Prudíkovi za čas, který nám věnoval ve škole i na hřišti.                                             Tř.uč. P.Němcová

V letošním školním roce mají žáci osmého a devátého ročníku v rámci Dílen tvořivosti možnost navštěvovat výtvarnou dílnu Ateliér. Zde se učí a zkouší si složitější techniky, na které v hodinách klasické výtvarné výchovy není prostor. Zatím jsme společně vyzkoušeli malování akrylovými a olejovými barvami, detailní kresbu a vyřezávání z kartonu. V následujících hodinách nás čeká ještě např. malování mandal kávou. Domů si odnáší velmi povedené práce, které si můžete prohlédnout v následující fotogalerii.

Mgr. Věra Musilová

1_Sklenářová
2_Dvořáková
3_Jůzlová

V pátek 12. dubna 2019 proběhl na naší škole zápis do I. třídy. K zápisu přišlo 18 dětí se svými rodiči - 8 děvčat a 10 chlapců.

Přejeme všem dětem i rodičům úspěšný start do školy.

V pátek 5.4. se naši žáci zúčastnili velké taneční soutěže ve Žďáře nad Sázavou. Skupina mladších STREET DANCE se umístila na pěkném 3. místě. Děvčata ve skupinách starších STREET DANCE byla na 2. místě. Blahopřejeme.

Velká taneční soutěž