Jeden z posledních jarních dnů (28.5.) strávila druhá třída ve společnosti prvňáčků v Perníkové chaloupce u Pardubic. Velmi příjemný a ochotný personál se nám věnoval a děti byly velmi spokojené. Zábavnou formou nám byl představen nový pohled na pohádku, kde Ježibaba byla vlastně hodná a děti, které nezaťukaly a nepoprosily, byly uličníci. Prošli jsme pohádkovým lesem, vstoupili do nebíčka i do peklíčka. Děti se mohly sklouznout přímo do pekla a taky se z něho vrátit. Viděli jsme výstavu krásně zdobených perníků, tradiční dřevěné formy na perník a spoustu dalšího. Po krátkém občerstvení jsme přešli na Kunětickou horu, kde na nás už čekal průvodce, který nám například ozřejmil, jak s tímto místem souvisí Hrad Perštejn a proč má ve znaku Zubra. Děti byly plné dojmů a zážitků, o kterých si cestou domů v autobuse vypravovaly. Výlet se vydařil a dokonce nás v terénu nezastihl ani déšť. Martina Weinhöferová