Naše škola zavítala po tříleté pauze opět do Anglie. Tentokrát se vydala 8. a 9. třída v rekordním počtu 27 žáků. Navštívili jsme přímořské město Hastings. Zde nás čekaly pašerácké jeskyně, zřícenina hradu, piknik na pravém anglickém trávníku ve společnosti racků. Poté jsme navštívili akvárium a vyjeli si lanovkou nad město. Většina z nás ochutnala i typické fish and chips. Další den dopoledne nás čekal Brighton a zbyl i čas na nákupy. Odpoledne jsme vyrazili do Chichesteru, kde jsme zhlédli katedrálu a prošli se po skanzenu. Poslední den nesměl chybět Londýn, který jsme netrpělivě očekávali. Túru jsme začali ve čtvrti Greenwich, odkud jsme pluli lodí po Temži do historického středu. Tam jsme si prošli všechny nejdůležitější památky. Naši pouť jsme zakončili na London eye, ze kterého jsme se rozloučili s Londýnem z výšky. Poté jsme se rychle přesunuli metrem k autobusu a vydali se na cestu domů.

Musíme konstatovat, že zájezd se nám vydařil a splnil naše očekávání.  Žáci měli možnost procvičit si angličtinu v praxi, poznali trochu kulturu této země a prohlédli si krásná místa.

Foto z poznávacího zájezdu zde

V. Musilová, M. Aubusová

Pedagogická rada