Cílem našeho letošního školního výletu bylo město Brno, kam jsme dojeli ze Skleného nad Oslavou vlakem. Z nádraží jsme zamířili rovnou do zábavního vědeckého parku, kde pro nás byl připraven program Světelná laboratoř. Zde se žáci dozvěděli o způsobech vzniku světla a sami si vyzkoušeli několik zajímavých pokusů. Po skončení programu měl každý možnost prozkoumat jednotlivé interaktivní exponáty v parku. Před odchodem jsme společně zhlédli zvukovou science show Mr. Ucho. Zjistili jsme například, jak lze zvuk zobrazit laserovým paprskem. Protože nám počasí nepřálo, museli jsme změnit náš odpolední program a místo do lanového centra jsme pěšky vyrazili do JumpParku. Déšť nám ale náladu nezkazil a žáci si užili spoustu zábavy skákáním na trampolínách. Mnozí se nebáli vyzkoušet různé triky, skákání do pěny či vybíjenou. Pak už jsme unavení, ale spokojení vyrazili na vlak, který nás odvezl zpátky domů.

P.uč. Dita Malášková a žáci 6. ročníku