Ve středu 29. 5. 2019 se naše škola zúčastnila programu Recyklohraní. Postupně se v jazykové učebně vystřídaly všechny třídy naší školy. Z důvodu odlišného věkového rozmezí žáků byl program pro každou třídu lehce odlišný. Naši osmou třídu s programem seznámila slečna Hana ze Žďáru nad Sázavou.

                Náš program vypadal následovně. V 11:40 hod jsme se dostavili do jazykové učebny, seznámili jsme se s naší lektorkou a pustili se s chutí do práce. Nejprve jsme si zopakovali, do jakých kontejnerů patří plasty, sklo, papír a další věci z domácnosti. Tuto část programu jsme zvládli bez problémů. Hádali jsme, kolikrát se dají věci recyklovat.  Dozvěděli jsme se například, že z vytříděného plastu se využije pouze 45 % na výrobu nových předmětů. Některé třídy rozebíraly maketu pračky a počítače a povídali jsme si o tom, co se dá ještě využít. Poté jsme si rozdali kartičky s různými domácími spotřebiči a jejich možným využitím pro recyklaci. Probrali jsme i další témata: fast fashion, výrobu oblečení v asijských zemích nebo třeba rozklad odpadu v přírodě.

                Program byl zajímavý se spoustou poučných informací. Víme, jaké věci, potraviny a oblečení bychom si měli kupovat, abychom neškodili naší planetě a chránili ji tak.

Článek připravila žákyně 8. třídy Alena Smejkalová, p.uč. Malášková a p.uč. Jurková

dsc08090
dsc08091
dsc08103
dsc08106