„NOVÁ ŠKOLKA“ 

V roce 2015 byla dokončena výstavba nové mateřské školy a v září 2015 byl zahájen provoz. Pro stavbu nové školy bylo vybráno dobře dostupné místo uprostřed obce v návaznosti na zelené plochy, hřiště a těsnou vazbou na základní školu. Mateřská škola tak dotváří celý vzdělávací areál obce.

 

MŠ 2015/16-nová budova
MŠ 2015/16-nová budova

 

Škola je přízemní, bezbariérový objekt. Ve škole jsou dvě oddělení a veškeré, nutno podotknout nadstandardní, provozní zázemí pro děti, učitelky i provozní zaměstnance./dva sklady, šatna zaměstnanců, kancelář vedoucí učitelky, technická a úklidová místnost/

Každé oddělení má k dispozici pracovní část, která je také využívána jako jídelna, hernu a toalety se sprchou. Oddělení jsou pojmenována a barevně odlišena. Šatna je společná, rozdělená pouze nábytkem. V odděleních jsou děti rozděleny podle věku. Součástí mateřské školy je i výdejna jídla. V současné době se obědy dovážejí ze školní jídelny. Další fáze rozvoje obce počítá s výstavbou nové budovy školní  jídelny, která bude propojena s budovou mateřské i základní školy. Škola bude mít k dispozici dvě zahrady, jejich realizace je plánována na rok 2016/2017.

 ostatní fotky jsou ve fotogalerii