V hodinách literární výchovy se žáci 5.ročníku seznamují s českými i světovými autory, čtou ukázky z různých literárních žánrů. V rámci zlepšení pozitivního vztahu ke knihám a hlavně k četbě byl zadán v měsíci lednu třídní projekt "Moje kniha" na téma škola.

Žáci měli za úkol během dvou měsíců pracovat s krásnou literaturou ze své knihovničky či z obecní knihovny a vyhledat v osmi knížkách část textu obsahujícího zadané slovo. Získané údaje zpracovali do vlastní knihy, kde na jednotlivé listy napsali název knihy, autora, ilustrátora, vydavatele a část textu se zvýrazněným slovem škola. Text mohli doplnit i svou ilustrací. Po dvou měsíční přípravě každý žák svoji práci prezentoval před spolužáky.

Všechny práce budou vystaveny při příležitosti 70. výročí školy.                                  p. uč. L. Olivová