Dne 10. 5. se žáci 5., 6., a 7. třídy zúčastnili školního výletu. Nejdříve je čekala prohlídka zámku Hluboká, kde si prošli i zámeckou zahradu, ve které mnozí využili možnosti občerstvit se či zakoupit si něco pěkného na památku. Následovala příjemná túra k vyhlídkové věži na Rýdově kopci u obce Děbolín. Věž měří celkem 33 metrů a vede na ni dohromady 102 schodů, což si někteří výletníci sami přepočítali a schody si vyšli i vícekrát. Z věže měli žáci možnost vidět například Šumavu či rakouské Alpy. Z Děbolína byl už jen kousek cesty do Jindřichova Hradce, kde jsme vyhledali místo, kterým prochází 15. poledník východní délky. Při překračování čáry označující poledník si všichni přáli jedno přání, protože stará legenda praví, že se přání do roka a do dne vyplní. Na náměstí dostali žáci rozchod, který každý využil dle svých představ. Poslední zastávkou našeho výletu byla zpívající fontána, která nabízí jedinečnou podívanou. Poté jsme už všichni nastoupili do autobusu a přesunuli se zpět ke škole. Celý den nás všechny provázela nejen dobrá nálada, ale i krásné slunečné počasí.

 

dsc05557
dsc05558
dsc05559

Foto zde