Na podzim se v rámci školních sportovních turnajů konají soutěže ve florbalu, které pořádá AŠSK. Těchto turnajů se pravidelně účastní i žáci naší školy.

3.11.2017 se konal okrskový turnaj ve florbalu žákyň 8. a 9. tříd ve Velkém Meziříčí. 8.11.2017 se uskutečnil okrskový turnaj ve florbalu žáků 6. a 7. tříd ve Velkém Meziříčí. V základní skupině jsme měli 4 další školy. ZŠ Školní VM jsme porazili 1:0. Náš šťastný gól vstřelil Saša Nedoma. S Gymnáziem VM jsme prohráli 3:1. Náš gól vsítil Ondra Klimeš. ZŠ Měřín jsme zase se štěstím porazili 1:0. Tentokrát se trefil Peťa Jašek. A se ZŠ Křižanov jsme remizovali 1:1. Gól do branky soupeře vstřelil Tomáš Trnka. Tím jsme se stali vítězi skupiny a postoupili do okresního kola, které se uskutečnilo zase ve Velkém Meziříčí 24.11.2017. Dalšími členy našeho úspěšného týmu byli kromě již zmiňovaných: Vojta Mahel, Ondra Zezula, David Hammer, Tom Zeisel, Adam Vítek, Michal Mahel, David Kaštan, Filip Beneš a brankař Ondra Stupka.

Na okresním turnaji jsme hráli proti vítězům žďárského, velkomeziříčského, bystřického a novoměstského okrsku. Zajímavé bylo, že všechny naše zápasy skončily skórem 5. Nejlepší zápas jsme sehráli s družstvem TGM Bystřice n. Pernštejnem. Jen škoda, že nás ten den opustilo naše střelecké štěstí! Dva góly za 3 zápasy je opravdu málo.

Přesto je postup z okrsku do okresu velkým úspěchem a tajně doufáme, že se nám ho třeba příští rok podaří zopakovat.

16.11.2017 - se uskutečnil okrskový turnaj ve florbalu žáků 8. a 9. tříd opět ve Velkém Meziříčí.

Další 2 turnaje pořádá ČEPS a uskutečnil se 21.11.2117 v Bystřici nad Pernštejnem pro chlapce 4. a 5. tříd.                   A děvčata stejné věkové kategorie měla svůj turnaj 8.12.2017 v Měříně. Naše děvčata obsadila 3., bohužel nepostupové, místo.                                                                                                                                               Mgr. Zuzana Jurková