V těchto dvou týdnech (od 9. do 25.2.2018) se v Pchjongčchangu v Jižní Korei konají Olympijské hry. Aby se těchto her mohli účastnit i diváci v ČR, organizuje Český olympijský výbor v Brně a v Ostravě Olympijský festival. Abychom si to užili i my, vypravili jsme se 22.2.2018 do Brna.

Než jsme se dostali na do pavilonu Z na brněnském výstavišti, museli jsme projít bezpečnostní prohlídkou. Nesměli jsme mít žádné nebezpečné předměty ani velké dvoulitrové lahve s pitím.

Pro některé z nás to byl nejlepší a nejkrásnější zážitek, když jsme prošli branou Olympijského festivalu a viděli celý obrovský areál - ovál na běžecké lyžování, biatlonovou střelnici, trampolínu, venkovní bruslařský ovál, terénní vlny pro nácvik snowboardingu, curlingovou dráhu, vnitřní ledové plochy. Těch sportů, které se tu prezentovaly, bylo daleko víc, ale kdybychom je měli všechny vyjmenovat, asi byste si článek ani nedočetli. My jsme si vyzkoušeli venkovní bruslářský ovál, jízdu ve dvojbobu, hledali jsme tváře a jména čtyř olympijských vítězů z Nagana. Děvčata si s paní učitelkou Ludmilou Zikmundovou vyzkoušela docela těžký orientační běh. Za odměnu dostala diplom se zapsaným časem, kterého dosáhla. Chlapci i s paní učitelkou Jurkovou si zkusili, jak těžké je komentovat vítězný hokejový zápas. A ještě jsme se vyfotili s maskoty olympijských her, ale pak už jsme museli spěchat na vlak.

(Vojta Mahel, Natálka Kadlecová, Vaneska Valentová, Ondra Klimeš a paní učitelka Jurková)