V týdnu od 12. do 16. března 2018 proběhly na prvním stupni besedy s paní Křížovou v místní knihovně. Co se žáci dověděli? To si můžete přečíst v celém článku. 

1. třída

Žáčci 1.třídy v letošním školním roce již podruhé navštívili místní knihovnu. V příjemném prostředí jsme strávili jednu vyučovací hodinu, ve které se paní Křížová dětem ochotně věnovala.

                                                                                                                           Tř. uč. M. Weinhöferová

2. třída

V pátek 16.3. 2018 jsme s dětmi 2. ročníku v rámci měsíce knihy navštívili místní knihovnu. Žáci si s paní knihovnicí povídali o autoru a ilustrátoru literárních děl. Kdo to je, co je náplní jejich práce. Na pracovním listě přiřazovali knihy k odpovídající věkové kategorii čtenářů, poté si zkusili nakreslit obrázek a podepsat se jako ilustrátoři. V závěru zbyla i chvilka na zapůjčení knih a vyzkoušení některých stolních her.               Tř. uč. M. Chalupa

Měsíc knihy 2.třída
Měsíc knihy 2.třída

3. třída

V pátek 16. 3. jsme opět navštívili knihovnu v Borech, kde nás očekávala paní Křížová. Ta si pro nás připravila další knihovnickou lekci. Tentokrát se děti zamýšlely nad vhodnými knihami pro různě staré děti. V dalším úkolu se pokusily vytvořit návrh přebalu knihy podle své fantazie. Zbyl i čas prohlédnout si nové knihy a zahrát si oblíbené stolní hry.                                                                                                                       Tř. uč. P. Němcová

Měsíc knih 3.třída
Měsíc knih 3.třída

4. třída

V pondělí 12. března 2018 navštívila 4. třída opět místní knihovnu. Paní Křížová nás zasvětila do řazení knih v knihovně podle abecedy a žánrů. Vyzkoušeli jsme si sami umístit tituly knih do správného místa, poté jsme si mohli za odměnu vyluštit zajímavé vzkazy napsané v obrázkových hieroglyfech. Lekce nám rychle uběhla a už se opět těšíme na další.                                                                                            Tř. uč. J. Benešová

5. třída

V pátek 16. 3. navštívili žáci páté třídy již podruhé místní knihovnu. Tentokrát se vžili do role spisovatelů. Vybrat si mohli jeden ze dvou krátkých textů, které měli dokončit dle své fantazie. Každý z žáků poté přečetl svůj příběh ostatním. Na závěr žáci utvořili dvojice a trénovali za pomoci kresby a pantomimy popis postav. Děkujime a těšíme se na další lekci.                                                                                Tř. uč. D. Malášková

Měsíc knihy 5.trída
Měsíc knihy 5.trída

 

   
   

Kalendář akcí  

Turnaj v miniházené
čtvrtek 13.12.2018
07:00
- hod.
Vánoční den
pátek 21.12.2018
07:40
- 12:15 hod.
Vánoční florbalový turnaj pro ZŠ
čtvrtek 27.12.2018
07:30
- hod.
Třídní schůzky
středa 09.01.2019
15:30
- 17:00 hod.