Ve čtvrtek 17. 5. a v pátek 18. 5. 2018 proběhlo krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Za účastníky o akci napsala žákyně 9. ročníku Markéta Jašková.

Vydali jsme se reprezentovat naši školu do Křižanova a s námi, děvčaty 9. třídy, jeli naši mladší spolužáci z šesté třídy. Ten den nám ale nepřálo počasí. Pršelo už od rána a cesta od autobusu z Křižanova do rekreačního střediska Drak nebyla v dešti moc příjemná. Proto organizátoři zrušili i plánovanou exkurzi na Šebeň, na kterou jsme se tak těšili, a změnili i trasu soutěžní stezky. Chodili jsme tedy po rekreačním zařízení, kde byla rozmístěna jednotlivá stanoviště a na nich byli připraveni porotci, kteří nám dávali záludné otázky z lesnictví, poznávali jsme různé živočichy, rostliny, stromy a keře, pracovali s mapou, vázali uzly a povídali si o odpadech. Se všemi úkoly jsme si poradili a příjemnou odměnou pro nás bylo zhlédnutí přírodovědného filmu a hlavně čtvrtfinálový zápas ČR a USA. (Bohužel nás naši hokejisté zklamali a prohráli.)

Po večeři jsme trénovali prezentace, hráli na kytaru a ukulele a zpívali. Ráno se nám moc vstávat nechtělo a po vydatné snídani na nás čekala druhá část stezky - Prezentace práce pro přírodu. Letos jsme neprezentovali mladší a starší společně, ale byli jsme rozděleni. Mladší povídali o školní přírodní zahradě, stříhání keřů před školou, záchraně obojživelníků, akci Čistá Vysočina. My starší děvčata jsme svoje povídání upravila do podoby televizního vysílání oblíbené TV stanice “Bramborák“. Po obědě jsme už napjatě sledovali vyhlášení výsledků. Protože to byla naše poslední stezka, tak jsme si ji chtěli hlavně užít, což se povedlo, a byli jsme rádi, že jsme dosáhli i lepších výsledků než vloni. Mladší obsadili 6. místo a my starší holky jsme byly čtvrté.

A kdo byl v družstvu mladších – Maťovi kluci? Matyáš Požár, Vojta Mahel, Saša Nedoma, Ondra Zezula, Ondřej Klimeš a David Hammer

V našem družstvu starších Green Apples byly Gábina Homolová, Jana Bajerová, Eliška Křížová, Tereza Březková a Požárová a Markéta Jašková.

Napsala žákyně 9. ročníku Markéta Jašková a upravila p. uč. Zuzana Jurková

   
   

Kalendář akcí  

Vánoční den
pátek 21.12.2018
07:40
- 12:15 hod.
Vánoční florbalový turnaj pro ZŠ
čtvrtek 27.12.2018
07:30
- hod.
Třídní schůzky
středa 09.01.2019
15:30
- 17:00 hod.