Koloběh života ubíhá svým tempem, a i když bychom mnohdy chtěli tento běh zastavit nebo alespoň zpomalit, není to v naší moci. My učitelé si tuto skutečnost uvědomujeme o to silněji, když nás na konci devítky opouštějí děti, které se za ty společně strávené roky staly téměř našimi vlastními. Pouštíme je do života, který začíná za dveřmi naší školy. Školy, která se, i když jim se to mnohdy nezdá, snaží chránit jejich dětský svět.

Jako již každoročně, museli se i letošní žáci deváté třídy popasovat se školní maturitou, kterou skládali na počátku června. Zkouška z českého jazyka a matematiky se skládala z písemných a ústních částí a vrcholila prezentací na vybrané téma. Letos nás kromě tradičních témat ze zeměpisu, přírodopisu, dějepisu a ostatních předmětů zaujalo povídání o jaderné energetice, motorech, muzikálu, fotbalu, rybaření a dokonce i o letadle a létání.

Jak už asi tušíte, maturitu zvládli všichni smile Mohli jsme se tedy těšit na slavnostní zakončení.  V nazdobené zasedací místnosti obecního úřadu se sešli nastrojení deváťáci i jejich rodiče. Při pohledu na naše skoro dospělé absolventy se ani nechtělo věřit fotografiím z dob jejich 1. třídy, které nám promítal pan ředitel.

Proslovy a přání na rozloučenou, gratulace, nechybělo ani dojetí. Za to vše patří dík i panu starostovi a paní učitelce Lídě Zikmundové, která tohle všechno má tak trochu na svědomí wink

Za mě, třídní učitelku, velké poděkování i mým deváťákům. Za to, že mě dokázali potěšit, nezklamali, rozesmáli, že byli takoví, jací byli. Děkuju, a ať se Vám všem daří.

Maturity 2018

Foto zde

 

   
   

Kalendář akcí  

Klokan - matematická soutěž
pátek 22.03.2019
07:40
- hod.
Volný den
pondělí 25.03.2019
07:00
- hod.
2. miniškolička
úterý 26.03.2019
15:30
- hod.
Zápis do první třídy
pátek 12.04.2019
13:00
- 17:00 hod.
Zlatý list - místní kolo
úterý 16.04.2019
07:40
- hod.
Zlatý list pro mladší
pátek 26.04.2019
07:40
- hod.
Beseda s policií - II. stupeň
úterý 30.04.2019
00:00
- 00:00 hod.