Již 5 let se účastníme projektu SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ (SOV), jehož garanty jsou naši olympionici. Už se nám podařilo získat stůl na stolní tenis, dresy na košíkovou, kulatý stůl na stolní tenis a letos v květnu jsme měli to velké štěstí, že jsme byli mezi 35 vylosovanými školami, které vyhrály finanční odměnu. Tuto výhru jsme si jeli 14. 6. 2018 do Prahy osobně převzít. A kdo jel? Pan ředitel Mgr. František Eliáš, naši nejlepší sportovci, žáci IX. třídy, Jana Bajerová a Tibor Hezina a za garanty SOV na naší škole p. uč. Mgr. Zuzana Jurková.

V Praze jsme si to užili. Už cesta vlakem byla zajímavá, a co teprve pěší cesta Prahou k Národnímu divadlu a do divadla Metro, kde pro nás byl připraven zajímavý program. Měli jsme možnost podívat se na ukázku černého divadla na téma Sporty. Někteří diváci si mohli také vyzkoušet, jaké to je být hercem v tomto divadle.

Náš poukaz na sportovní potřeby v hodnotě 10 000,- Kč nám předával kanoista Jiří Prskavec, který je moc sympatický a se kterým jsme se pak vyfotili, stejně jako s Šárkou Kašpárkovou, naší trojskokankou a olympijskou medailistkou.

Úžasné je, že tváře Jirky Prskavce, Šárky Kašpárkové a mnohých dalších mají naše děti na Olympijských diplomech, které si v den vysvědčení odnesly také domů.

Text: Tibor Hezina, upravila p. uč. Zuzana Jurková      

              

O akci si můžete dále přečíst zde:

Slavnostní předávání cen