Den otevřených skříní ve školní knihovně

V rámci týdne knihoven měli i naši žáci od 1. 10 do 5. 10. vždy o velké přestávce jedinečnou možnost nahlédnout do školní knihovny. Žáci listovali novým obrázkovým katalogem, kde je vždy stručný obsah všech nejnovějších knih, které si prohlíželi a pročítali. Knihu, která je nejvíce zaujala, si následně vypůjčili.

Po přečtení žáci knihu ohodnotí počtem hvězdiček podle toho, jak se jim líbila. Jejich hodnocení může pomoci ostatním čtenářům při jejich výběru.

Školní knihovna obsahuje nejrůznější tituly knih, některé i oceněné výroční cenou Zlatá stuha, což je celostátní ocenění v oblasti knižní tvorby pro děti a mládež.

Věříme, že z našich žáků rostou dobří čtenáři a že si vždy ke knize najdou cestu a čas.

p.uč. Weinhöferová

školní knihovna