„Moje kniha 2018“ - tak zněl název soutěže, kterou vyhlásila v listopadu Obecní knihovna Bory pro dětské čtenáře. Téměř všichni žáci čtvrté třídy se do ní s nadšením zapojili.  Pracovali ve skupinkách i jednotlivě. Jejich úkolem bylo vytvořit vlastní knihu. Nejdříve si vybrali téma (Moje nejkrásnější prázdniny, Pohádka pro děti, Máme rádi fantasy) a kategorii (deníková tvorba, poezie, próza, obrázková kniha, komiks). Knihu doprovodili svými ilustracemi a vymysleli originální vazbu.

4.třída - MOJE KNIHA
4.třída - MOJE KNIHA
4.třída - MOJE KNIHA

     Nutno podotknout, že práce to byla časově náročná, děti pracovaly ve škole i doma, ale výsledky byly úžasné. V prosinci nás pozvala paní Křížová do knihovny na vyhodnocení. Přední příčky obsadili Sabinka Hedbávná se svojí knihou Příběh víly Bambulky, Nelinka Eliášová, Vojtík a Tom Pipkovi s knihou Honzík a jeho tajná skříň, Zuzka Dvořáková s knihou Moje vysněné štěňátko a Honzík Hlaváč s deníkem Jedeme do Chorvatska. Výherci obdrželi knižní odměny a všichni soutěžící navštíví v nejbližší době tiskárnu ve Velkém Meziříčí a knihařskou dílnu paní Křížové. Bonusem navíc bylo vyzkoušení zbrusu nových stolních her, které zakoupila knihovna pro své čtenáře. Obecní knihovně děkujeme.

                                                                    Tř. uč. P. Němcová