Tatínek Lukáše Ambrože - žáka naší páté třídy – pan Jaromír Ambrož si v letošním roce plní své sportovní sny. Se svým kamarádem Martinem Dvořákem vyrazil do Itálie na závod v běhu na lyžích Marcialonga (70 km). Dalším závodem byl slavný Vasův běh (90 km) ve Švédsku, kterého se účastnil s dalším kamarádem Petrem Bradáčem. Oba závody velmi úspěšně zvládli a rozhodně se neztratili ve velkém počtu závodníků (Vasův běh 16.000!). A my měli radost, že byli ochotní podělit se o své zážitky. Přivezli nám ukázat originální závodní dresy, běžecké vybavení, diplomy a překrásné medaile. Blýskaly se mezi nimi i ty skleněné ze slavného tuzemského závodu Jizerská padesátka, kterého se pravidelně už několikátým rokem účastní i další tatínci našich vídeňských žáků :-) Za zajímavou přednášku moc děkujeme a přejeme hodně zdraví a sil do dalšího sportování.

Přednáška - Marcialonga a Vasů...

Foto zde