Krásného počasí využily i děti z družiny, tvořily letní květinové mandaly.

ŠD - léto
ŠD - léto
ŠD - léto

Peklo Čertovina - společný výlet školní družiny a 5. třídy

Ve středu 22. května vydatně pršelo. To nás neodradilo a odvážně jsme vyrazili k Peklu Čertovina u Hlinska v Čechách. Uvelebili jsme se v krásné pekelné restauraci. Když jsme si vše prohlédli, úderem do gongu začal program v samotném pekle. Náš čertovský průvodce nás nejprve zavedl do čertovské školy, kde nás čertice profesorka poučila o tom, jak to v pekle a mezi čerty chodí. Dál jsme procházeli celým peklem, až jsme skončili na audienci u samotného Lucifera.  A to už šlo opravdu do tuhého! Někteří byli odvlečeni a převáženi na pekelné váze. Ulevilo se nám až v pekelné hospůdce, kde nás čerti občerstvili, zahráli na kytaru a zazpívali písničky. Krásnou odměnou za statečnost byla společná fotka u Luciferova trůnu. Závěrem je nutno říct, že i když v nás chvilkami byla malá dušička, ze spárů pekelných jsme nakonec vyvázli všichni. I když, jak se říká - Čert nikdy nespí - proto by si možná někteří měli dát do budoucna větší pozor na své chování...

 

Další foto zde ...

V pátek 10. 5. 2019 jsme jako již tradičně spali v ŠD. Společně jsme vyrazili přes Sklené nad Oslavou do Radenic, kde jsme navštívili místní obchůdek. Tam jsme si nakoupili něco dobrého na zpáteční cestu do Borů. Po cestě děti plnily různé úkoly a hrály zábavné a postřehové hry. V Borech nás čekala večeře v restauraci, kde jsme si pochutnali nejen na dobrém jídle, ale čekalo nás tam i překvapení. Pustili nám tam pěknou pohádku a dostali jsme výbornou palačinku. S plnými bříšky jsme se přemístili do školy, kde jsme jako už každý rok po tmě obešli školu a pak už hurá na kutě….

V úterý 30. 4. 2019 jsme měli v plánu pálit čarodějnici. Bohužel nám počasí moc nepřálo, tak jsme program trochu pozměnili. Ale i tak jsme si to moc užili.

Řekli jsme si něco o tom, proč se vlastně čarodějnice pálí, zazpívali jsme si o ni několik písniček, zasoutěžili jsme si a každý si vyrobil jednu malou čarodějnici domů. Nakonec jsme si dali i opečené párky, které jsme si udělali v domácím grilu.

Ve středu 13. 2. 2019 měly děti v ŠD „karneval“. Nejprve se děti převlékly do svých masek a pak vyrazily do tělocvičny. V tělocvičně pro ně byly připraveny různé soutěže a taneční hry. Na závěr odjely „mašinkou“ do kuchyňky, kde bylo pro ně připraveno občerstvení a tombola. Bylo to moc super a doufáme, že příští rok si tuto akci zopakujeme.

Školní družina slaví 20. výročí svého založení. Učitelé spolu s dětmi toto výročí oslavili. Děti připravily na poslední prosincový týden program, zazpívaly vánoční písně a připravily chutné občerstvení. Pro děti na závěr dokonce "bouchlo" i šampaňské.