V pátek 10. 5. 2019 jsme jako již tradičně spali v ŠD. Společně jsme vyrazili přes Sklené nad Oslavou do Radenic, kde jsme navštívili místní obchůdek. Tam jsme si nakoupili něco dobrého na zpáteční cestu do Borů. Po cestě děti plnily různé úkoly a hrály zábavné a postřehové hry. V Borech nás čekala večeře v restauraci, kde jsme si pochutnali nejen na dobrém jídle, ale čekalo nás tam i překvapení. Pustili nám tam pěknou pohádku a dostali jsme výbornou palačinku. S plnými bříšky jsme se přemístili do školy, kde jsme jako už každý rok po tmě obešli školu a pak už hurá na kutě….

V úterý 30. 4. 2019 jsme měli v plánu pálit čarodějnici. Bohužel nám počasí moc nepřálo, tak jsme program trochu pozměnili. Ale i tak jsme si to moc užili.

Řekli jsme si něco o tom, proč se vlastně čarodějnice pálí, zazpívali jsme si o ni několik písniček, zasoutěžili jsme si a každý si vyrobil jednu malou čarodějnici domů. Nakonec jsme si dali i opečené párky, které jsme si udělali v domácím grilu.

Ve středu 13. 2. 2019 měly děti v ŠD „karneval“. Nejprve se děti převlékly do svých masek a pak vyrazily do tělocvičny. V tělocvičně pro ně byly připraveny různé soutěže a taneční hry. Na závěr odjely „mašinkou“ do kuchyňky, kde bylo pro ně připraveno občerstvení a tombola. Bylo to moc super a doufáme, že příští rok si tuto akci zopakujeme.

Školní družina slaví 20. výročí svého založení. Učitelé spolu s dětmi toto výročí oslavili. Děti připravily na poslední prosincový týden program, zazpívaly vánoční písně a připravily chutné občerstvení. Pro děti na závěr dokonce "bouchlo" i šampaňské.

Celý měsíc prosinec děti z naší družiny společně s paní učitelkou připravovaly a prožívaly spoustu krásných chvilek zaměřených na vánoční svátky.

V pátek 7. 12. 2018 byly děti z družiny ve Žďáře nad Sázavou na předvánočním turnaji v bowlingu. Všichni jsme si to velice užili a výsledky našeho snažení můžete vidět na fotkách….