V pátek 18.9.2015 jsme s ŠD vyrazili na přírodovědný výlet. Jeli jsme autobusem do Křižanova a tam jsme šli do lesa, kde na nás čekal lesní skřítek. Měl pro nás připraveno několik úkolů, např. poznávání a doplňování lesních zvířat a stromů. Bohužel nás z lesa vyhnal velký déšť, před kterým jsme utekli k rodičům naší paní učitelky. Tady jsme měli připraveno občerstvení (teplý čaj a napečené buchty) a mohli jsme si prohlédnout živá domácí zvířata…

 

Dne 24.6.2015 jsme spali v ŠD. Nejdříve jsme šli hledat poklad, ke kterému nás vedly šipky. Když jsme poklad našli, vyrazili jsme autobusem na Cyrilov a odtud pěšky do Vídně. Ve Vídni jsme měli zamluvené občerstvení v místní restauraci (hranolky, zmrzlinu, pití). S plnými bříšky jsme se opět autobusem vrátili do Borů. Po návratu jsme se převlékli a hurá na opékání špekáčků.U ohýnku jsme nejen opékali, ale také jsme si zazpívali. Potom jsme si všichni nachystali spacáky, polštářky a mazlíky na noc, umyli a převlékli do pyžama. Unavení a plní zážitků jsme ulehli a paní učitelky nám ještě na dobrou noc pustily pěknou pohádku...

ostatní fotky ve fotogalerii

 

 

Dne 27.5.2015 jsme my děti z ŠD společně s dětmi z MŠ vyrazily do Bystřice nad Pernštejnem na farmu Eden.

           A co jsme tam viděly? Nejdříve jsme navštívily „centrum půdy“, kde jsme se dozvěděly o tom, jak se půda obdělává, k čemu slouží, apod. Děti si zde mohly vyzkoušet různé práce na poli, poznávání obilovin, zvuků atd.

         Potom jsme se podívaly na různá domácí zvířata, něco jsme se o nich dozvěděly  a nejhezčí zážitek pro děti byla jízda na koni.

ostatní fotky najdete ve fotogalerii

 

V pátek 13.3. měly děti v ŠD karneval. Všichni i s paní učitelkou se oblékli do karnevalových masek. Společně jsme odešli do tělocvičny, kde celá akce probíhala. A mohlo se začít!        Tancovali jsme, soutěžili a nakonec jsme si dali výbornou svačinku - párek v rohlíku a čaj. Při občerstvení jsme losovali tombolu, ve které každý něco vyhrál. Chvilku jsme si odpočinuli a pak vyrazili na bowling do Velkého Meziříčí. 

Protože nás bylo hodně, měli jsme zamluvené 3 dráhy. Rozdělili se podle věku. Dětem se hra moc líbila a všichni spokojení se večer vrátili domů!

 

Ostatní fotky ve fotogalerii

 V pátek 16.1.2013 jsme se s dětmi z ŠD zúčastnili školního kola ve společenské hře „Superfarmář“. Vše vypuklo v 13hod. odpoledne. Nejprve jsem dětem vysvětlila pravidla a pak už se mohlo začít hrát. Protože je tato hra na celé odpoledne, měla jsem pro děti připraveno malé občerstvení. Takže asi tak v půlce hry jsme si udělali malou přestávku. A pak mohla hra pokračovat. Po chvilce jsme měli prvního vítěze a za ním následovali další tři. A pořadí bylo:  1.místo – Veronika Jůzlová, která tímto postupuje do krajského kola, 2.místo – Anna Coufalová, 3.místo – Magdaléna Vávrová, 4.místo – Ondřej Zezula. Ceny i diplomy nám zaslala společnost, která tuto soutěž pořádala. Doufáme, že příští rok se této soutěže zase zúčastníme…

Superfarmář v ŠD
Superfarmář v ŠD
Superfarmář v ŠD
Superfarmář v ŠD
Superfarmář v ŠD
Superfarmář v ŠD
Superfarmář v ŠD
Superfarmář v ŠD

 

 

 

 Ve středu 17.12.2014 nás ve školní družině navštívili Machkovi se svým vánočním představením. Moc se nám to líbilo a doufáme, že za námi zase brzy dorazí….