Návštěva v MŠ Vídeň

V rámci spolupráce s okolními školkami jsme velice rádi přijali pozvání nové paní ředitelky J. Stehlíkové a vypravili se na návštěvu za dětmi do školky ve Vídni. Děti si prohlédly školku, našly nové kamarády a také zhlédly vystoupení profesionálního žongléra.

MŠ-v MŠ Vídeň

V mateřské škole se snažíme u dětí rozvíjet a neustále posilovat zásady společenského chování. Vedeme děti k tomu, aby si uměly říct a správně požádat o pomoc. Rozvíjíme estetické cítění, zapojujeme děti do výzdoby MŠ, do péče o okolí. Chceme, aby si děti vážily vynaloženého úsilí svého i ostatních. Zapojily jsme tedy děti do společného rodinného úkolu. V MŠ si děti vybraly okrasnou dýni a jejich úkolem bylo – vyřídit vzkaz, požádat rodiče o pomoc a společně se podílet na výtvoru. Byly jsme velmi mile překvapeny. Rodiče náš záměr pochopili a všichni se zapojili.  Děkujeme za velmi tvořivý a mnohdy originální přístup a doufáme, že společným tvořením strávili hezké chvíle se svými dětmi.

V rámci polytechnické výchovy byl do vzdělávání dětí v MŠ zařazen program Malý architekt. Děti byly hravou formou seznámeny s prací architekta, návrhy domů a technických výkresů. V programu bylo také zařazeno procvičování počtu 1 – 6, orientace v prostoru a na ploše. Děti se učily spolupracovat ve skupinkách a domluvit se na společném řešení.

MŠ-polytechnické vzdělávání

Borská výstava ovoce a podobné téma vzdělávacího programu mateřské školy. Návštěvu výstavy na obecním úřadě jsme tedy velmi rádi zvolili jako jednu z mnoha dalších aktivit v tomto týdnu.

Mateřská škola se letos poprvé zapojila do sběru papíru. Podařilo se nám společně s rodiči odevzdat 370 kg papíru. Za utržené peníze nakoupíme odměny pro děti např. na karneval.                         Děkujeme rodičům, kteří nás podpořili a do akce se zapojili.