Čtvrtek 30. července 2020 - Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou - Iva Bittová & Antonín Fajt & Babačka & Ivo Viktorin & Vladimír Václavek

Záznam z vystoupení zde

O koncertu si můžete přečíst zde

Školní rok 2019 / 2020 je už rokem pátým, kdy jsou děti v nové budově mateřské školy. V tomto školním roce bylo k předškolnímu vzdělávání zapsáno padesát dětí. Ponechali jsme rozdělení dětí do tříd podle věku. V jedné třídě tedy byly děti od dvou do čtyř let věku- Motýlci, ve druhé třídě byly děti ve věku od čtyř do sedmi let- Včelky. Ve třídě Včeliček vzdělávaly děti p. učitelky Jana Zikmundová a Romana Štěpánková, v této třídě bylo zapsáno dvacet pět dětí. Ve třídě Motýlků bylo zapsáno také dvacet pět dětí a vzdělávaly je p. učitelka Ivana Novotná a vedoucí učitelka Marcela Plocková. V mateřské škole pracovaly také tři asistentky pedagoga, bez kterých by provoz a vzdělávání dětí bylo velmi náročné. Do MŠ nastupuje stále více dětí dvouletých. Takto malé děti vyžadují větší péči a potřebují individuální přístup a přibývá i dětí se speciálními a vzdělávacími potřebami. Najít dobrou asistentku pedagoga je velmi složité, ale my jsme měli letos štěstí! Provozními zaměstnanci jsou p. Krejčová-kuchařka a p. Kujalová-školnice.

Toto pololetí bylo u nás ve škole výjimečné. Výjimečný byl i závěr školního roku. Současná situace to trochu zkomplikovala, a proto se rozloučení se žáky 9.třídy konalo ve třídě bez účasti rodičů, ale za přítomnosti paní starostky Ing. Lucie Dostálové, pana ředitele Mgr. Františka Eliáše a paní učitelky třídní Ludmily Zikmundové. Slova se ujala paní starostka, popřála žákům úspěchy v dalším studiu, pan ředitel zhodnotil všech 9 let ve škole, připomněl úspěchy žáků v jednotlivých ročnících. Žáci obdrželi od paní starostky na rozloučenou zvoneček a podepsali se do kroniky SPOZ. A pak už nastal čas na přání pro deváťáky od paní učitelky třídní a předání vysvědčení.

Přeji všem mým deváťákům úspěšný start do další etapy života.

Ludmila Zikmundová, tř. učitelka

V březnu byla vyhlášena akce KUTILOVÉ (MOST Vysočiny, o. p. s.).  Úkolem dětí bylo vytvořit zajímavý výrobek z dřevěných odřezků.

Vzhledem k uzavření škol již děti po jarních prázdninách do školy nepřišly. Přesto jsme společně po návratu v červnu našli ve 2. a 4. třídě dostatek času a vytvořili podmínky pro návrh i realizaci vlastního výrobku. Děti se s chutí pustily do práce. Svými výrobky ze zbytkového dřeva dokázaly, že jsou šikovné, tvořivé a mají dostatek fantazie. To můžete z fotografií posoudit i sami.

Třídní učitelé Jana Benešová a Martin Chalupa

V posledním školním týdnu od 23. do 25. 6. 2020 se děvčata a chlapci z 1. – 5. třídy proměnili na badatele a zkoumali život v naší školní přírodní zahradě. V rámci rozvoje polytechnické výuky (MOST Vysočiny, o. p. s Velké Meziříčí) za námi přijel Standa Juhas ze Střediska ekologické výchovy ve Velkém Meziříčí a objevoval s dětmi, jak důležitá je pro náš život půda a jak vlastně vzniká. Děti hledaly půdní živočichy a některé pozorovaly kamerou s mikroskopem chvostoskoky.

A jaké zajímavé živočichy děti našly? Např.: kovaříky, hlemýždě zahradní, střevlíka, mandelinku, žížaly, svižníky, šídlo modré, běžníka, svinku, slimáka, páskovku a ploštice. Dokonce se jim podařilo pozorovat vážku při svlékání.

Dětem se program moc líbil.

Zuzana Jurková