Krásného počasí využily i děti z družiny, tvořily letní květinové mandaly.

ŠD - léto

11.června pozvala paní Křížová naše prvňáčky opět do místní knihovny. Tentokrát jsme společně přivítali KRÁLE ABECEDNÍKA, který pasoval děti na čtenáře. Dostali jsme pěkný dárek, knížku a možnost přihlásit se jako praví čtenáři do knihovny v Borech.                                                p. uč. J. Benešová

1.třída - pasování na čtenáře

Žáci 4., 5. a 6. třídy vyrazili v pátek 7. června do Janáčkova divadla v Brně na balet Sněhurka a sedm trpaslíků. Kromě roztomilých lesních zvířátek nás v krásném představení pobavili veselí trpaslíci smile. Pohádka se šťastným koncem se nám velmi líbila.

Sněhurka a sedm trpaslíků

Tak se jmenuje naše výstava k pětistému výročí úmrtí génia Leonarda da Vinci. Ve skutečnosti žáci namalovali dvakrát tolik portrétů Mony Lisy, ale na výstavu bylo vybráno pouze 72 velmi zdařilých prací.  Každá třída ztvárnila nejslavnější obraz  všech dob jinou technikou. Děti se dozvěděly i něco o životě a díle Leonarda da Vinci. Sedmá třída navštívila navíc výstavu Leonardo ve Žďáře nad Sázavou, kde mohla obdivovat nadčasové vynálezy tohoto génia.

M. Aubusová, V. Musilová, P. Němcová

Děti z první třídy dnes 7.6. věnovaly svůj čas pokojovým květinám, které jim celý školní rok zpříjemňují prostředí ve třídě. Otřeli jsme listy, odstranili uschlé, nakypřiili hlínu a nakonec zalili.