Děti z první třídy mají za sebou první dva týdny práce ve škole. Děti jsou velmi šikovné. A ještě malé ohlédnutí za prvním školním dnem, kdy seděli poprvé ve školní lavici.

V případě zájmu žáků je možné v letošním školním roce otevřít ještě rybářský kroužek.

• Kroužek zajišťuje Moravský rybářský svaz - spolek Velké Meziříčí
  • Je určen pro žáky, kteří do konce května 2019 dovrší 8 let
  • Při činnosti kroužku bude možné využívat rybník Horník v Borech
  • Termín kroužku bude domluven s přihlášenými žáky a vedoucím kroužku

Žáci se do kroužku mohou hlásit u třídních učitelů nebo odpovědí na informaci v mailu.

Také v letošním roce se zájemci z řad žáků mohou zapojit do řešení logické olympiády.

Soutěž probíhá ve třech kolech: základní kolo (řeší se elektronicky doma nebo ve škole), krajské kolo a celorepublikové finále. V logické olympiádě nerozhodují naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a kreativního myšlení.

Žáci II. stupně se ve škole budou registrovat v hodinách informatiky. Žáci IV. a V. třídy se mohou registrovat doma společně s rodiči na stránkách www.logickaolympiada.cz. Na emailovou adresu rodičů bude zaslaná prosba o souhlas rodičů s použitím osobních dat dětí pro účely soutěže. Tento souhlas je nutný pro dokončení registrace.

Ve středu 12. 9. 2018 rozdají třídní učitelé žákům nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2018/2019. Vyplněný dotazník s podpisem rodičů budou odevzdávat do pondělí 17. září 2018.

Dotazník zjišťující zájem o kurzy komunitní školy pro dospělé v letošním školním roce bude roznášen poštou s letáky, dále je k vyzvednutí v kanceláři školy nebo ho lze vyplnit elektronicky zde:

www.mojeanketa.cz/pruzkum/266777925/

Poznávaci zájezd - Rakousko