Zde je ke stažení soubor s aktuálními informacemi školy k 12. 3. 2020 a Doporučený postup při podávání žádosti o ošetřovné (ČSSZ).

 

Vážení rodiče,

dne 11. 3. 2020 proběhla mimořádná schůzka Rady obce, na níž se řešil provoz mateřské školy v období, kdy je základní škola uzavřena z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví.

Výsledek jednání:

  1. Rada obce si uvědomuje závažnost situace a nechce podcenit preventivní opatření doporučená Ministerstvem školství. Zároveň však reflektuje obtížnost situace pro rodiče, kteří mají děti pouze v MŠ. Ti za současné situace nemají možnost požádat o ošetřovné. To by bylo možné pouze v případě uzavření MŠ ministerstvem školství nebo zdravotnictví, podobně jako je tomu u základních škol.
  2. Rada obce proto vyčká s rozhodnutím uzavřít mateřskou školu podle dalšího vývoje situace s výskytem onemocnění COVID-19 v České republice. V případě zhoršení vývoje bude rozhodnuto o přerušení provozu MŠ, pokud k tomu nepřistoupí celoplošně nadřazené orgány.
  3. Rada obce zároveň pověřuje vedení mateřské školy k telefonickému kontaktování všech rodičů dne 12.3. Rodičům bude doporučeno, aby z preventivních důvodů zvážili nutnost docházky. Zároveň budou upozorněni na reálnou možnost bezprostředního přerušení provozu MŠ v závislosti na vývoji situace.

Vedení školy a obce

Vážení rodiče,

Ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 vydalo s účinností od středy 11. března 2020 Mimořádné opatření, na jehož základě dochází k uzavření základních škol (více viz příloha).

Počínaje dnem 11. 3. až do odvolání bude uzavřena základní škola a školní družina, školní jídelna nebude poskytovat obědy žákům. Obědy není nutné odhlašovat, bude provedeno automaticky.

O provozu mateřské školy bude rozhodnuto na mimořádném jednání Rady obce dne 11.3. V případě přerušení provozu mateřské školy nebude školní jídelna vařit pro cizí strávníky.

V pondělí 16. 3. bude rozhodnuto o způsobu, jakým budou žákům zasílány úkoly po dobu trvání mimořádného opatření. Budeme Vás informovat e-mailem a na webu školy.

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy budeme vystavovat od pondělí 16. 3.  Formulář (viz příloha) Vám na požádání můžeme vytisknout (případně budou k dispozici ve škole).

Žádáme rodiče, aby pravidelně sledovali web školy, kde se budou nacházet aktuální informace k dané situaci.

Mimořádné opatření platí až do odvolání. Další informace najdete v přílohách.

Děkujeme za pochopení této mimořádné situace.

Vedení školy

Ve středu 26. února 2020 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naše škola měla zastoupení ve všech třech kategoriích. V kategorii A určené pro žáky VI. tříd nás reprezentoval Matěj Vyziblo, umístil se na 16. místě. V kategorii B pro žáky VII. tříd soutěžila Zdislava Ambrožová, obsadila 15. místo. V kategorii C žáků VIII. a IX. tříd nás reprezentovala Aneta Sedláková a vybojovala 14. místo.

Všem jmenovaných soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.