Dne 13.2.2014 jela 6.třída do Žďáru nad Sázavou na výstavu s názvem IQ HRY a KLAMY, která byla dovezena z velkého IQ centra z Liberce. Výstava se konala ve staré budově firmy Zdaru. Nejvíce nás zaujala stěna, na kterou jsme se mohli obtisknout a hra, která byla zaměřena na postřeh. Moc se nám tam líbilo a máme odtud pěkné zážitky.

                     Anna Novotná, Míša Požárová, Adéla Kujalová, Kája Harvánková

 

V pátek 21. února se žáci čtvrté třídy zúčastnili programu „Cesta za papírem“ v ekologickém centru Ostrůvek ve Velkém Meziříčí. V první části, která byla pro všechny společná, si žáci povídali o věcech, které jsou z papíru, o tom, jak se papír vyrábí a o recyklaci. Poté trhali papíry na malé kousky, dávali je do hrnce, zalili vodou a každý chvíli ručním mixérem mixoval, aby vznikla kaše, kterou následně využili v druhé části programu. V té byli rozděleni na dvě skupiny. Jedna skupina se seznamovala s historií papíru a jeho předchůdci. Také si namalovali stromy, které jsme vystavili ve třídě. Druhá skupina si v kuchyňce vyráběla papír. Práce se jim opravdu dařila a po dvou hodinách jsme všichni odcházeli nadšení s kartou vlastnoručně vyrobeného papíru na památku.

Hana Kadlecová

 

Ostatní fotografie najdete ve fotogalerii

Jak je již na naší škole 14. února tradicí, tak i letos si žáci 8. ročníku připravili program k svátku sv. Valentýna.

 

V minulém týdnu se třetí třída v hodině předmětu Člověk a svět změnila na „výzkumné středisko“, kde si děti vyzkoušely různá měření a vážení. Pracovaly ve skupinkách a prošly čtyři stanoviště, kde je čekaly různé úkoly (měření teploty, vážení, měření délky a zjišťování objemu). Svá zjištění si pečlivě zapisovaly a v závěru hodiny jsme vše vyhodnotili. Žáci si tak ověřili své teoretické znalosti a nutno dodat, že jim to šlo na výbornou.                                                                       P. Němcová

22. ledna 2014 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo matematické olympiády pro 5. a 9. třídy. 

Za 5. třídu z naší školy postoupili Gabriela Homolová, Vojtěch Kment a Jana Bajerová. V konkurenci 84 účastníků obsadila Gabriela Homolová 8. místo, Vojtěch Kment a Jana Bajerová 15. místo.

Z 9. třídy postoupil Josef Starý a obsadil 4. místo ze 45 účastníků. Dále postupuje do krajského kola v Jihlavě.

Děkujeme jmenovaným žákům za úspěšnou reprezentaci školy.