V minulém týdnu se třetí třída v hodině předmětu Člověk a svět změnila na „výzkumné středisko“, kde si děti vyzkoušely různá měření a vážení. Pracovaly ve skupinkách a prošly čtyři stanoviště, kde je čekaly různé úkoly (měření teploty, vážení, měření délky a zjišťování objemu). Svá zjištění si pečlivě zapisovaly a v závěru hodiny jsme vše vyhodnotili. Žáci si tak ověřili své teoretické znalosti a nutno dodat, že jim to šlo na výbornou.                                                                       P. Němcová

22. ledna 2014 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo matematické olympiády pro 5. a 9. třídy. 

Za 5. třídu z naší školy postoupili Gabriela Homolová, Vojtěch Kment a Jana Bajerová. V konkurenci 84 účastníků obsadila Gabriela Homolová 8. místo, Vojtěch Kment a Jana Bajerová 15. místo.

Z 9. třídy postoupil Josef Starý a obsadil 4. místo ze 45 účastníků. Dále postupuje do krajského kola v Jihlavě.

Děkujeme jmenovaným žákům za úspěšnou reprezentaci školy.

 

Dne 17.února 2014 šly děti z první a druhé třídy do naší mateřské školy, kde se společně s dětmi z MŠ pobavily u loutkového divadélka Šikulka. Pohádky byly zaměřené na zdravou výživu a správné chování. Představení bylo příjemné a také poučné.

J.Benešová, J.Zikmundová

Skupina žáků z 8. třídy se rozhodla natočit oblíbenou scénku ze seriálu Friends  v angličtině. Scénář napsala Anna Pekárková,  kamera a střih Tomáš Beneš. Ostatní žáci si vyzkoušeli, co obnáší  profese herce. Všichni se pilně připravovali a učili se anglické texty. Jejich výkony byly téměř profesionální.

Herecké výkony můžete zhlédnout zde  a podpořit svým kladným hlasem.

Přeji hodně úspěchů v soutěži, kde bude muset obstát náš krátký film ve velké konkurenci.

M. Aubusová

I přes nepřízeň počasí jsme se vydali do Velkého Meziříčí a doklouzali se na Ostrůvek na program „Ptákoviny“.  Program byl připraven velmi poutavě. Vůbec jsme se nenudili. Dozvěděli jsme se nové informace o ptácích, zkusili jsme drát peří a dokonce jsme si i zasoutěžili. Byli jsme rádi, že jsme cestu podnikli, protože program hodnotíme na výbornou.