V pátek 30. 5. 2014 jsme společně oslavili Den dětí. Vzhledem k nepříznivému počasí probíhal celý den ve škole. Akce začala v tělocvičně přehazovanou mezi učiteli a žáky 8. ročníku. Hrály se tři sety, každý do 10 bodů. Zápasy byly hodně vyrovnané a rozhodovaly se až v posledních chvílích. Velké klání nakonec skončilo 2:1 pro učitele.

Žáci 9. ročníku se nechali inspirovat filmem "Vesničko má středisková" a na fotbal nastoupili jako družstevníci. Učitelé byli tentokráte za Sněhurku a trpaslíky. Družstevníci vyhráli 1:0.

Poté již začaly atrakce, které si připravili žáci 8. ročníku. Za nasbírané lístečky děti nakupovaly sladkosti a jiné zboží. Za finanční příspěvek děkujeme Radě rodičů.

Další foto na pěti stranách ve fotogalerii zde.

 

Žáci deváté třídy se umístili na 12. místě s videopohlednicí  „Trip to Velké Meziříčí“. V této kategorii soutěžilo 23 škol z celé České republiky. Tento výsledek nás těší, neboť jsme nechali za sebou řadu velkých škol,z nichž některé mají ve městě daleko více historických památek.

O natáčení videopohlednice jsem na našich stránkách psali zde.

Pokud jste ještě videopohlednici neviděli, můžete zhlédnout:

Mgr. Marta Aubusová

V pátek 16. května 2014 se v Havlíčkově Brodě konalo krajské kolo biologické olympiády kategorie C. Z 1. místa v okresním kole sem postoupila žákyně naší 8. třídy Natálie Bajerová. V konkurenci 14  soutěžících ze základních škol a gymnázií kraje Vysočina obsadila krásné 6.  místo. Blahopřejeme k dosaženému výsledku a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Dne 7.5. 2014 jsme se žáky 3. – 5. třídy (viz foto) vyrazili na fotbalový turnaj McDonald´s Cup – tentokrát na okresní kolo.

V naší skupině bylo celkem pět týmů a hrálo se systémem každý s každým. Kluci byli oproti okrskovému kolu nervóznější. Sice ani jednou neprohráli, ale protože vstřelili pouze 2 góly, zvítězili tak jen v jediném zápase a ostatní remizovali. I přesto se ale umístili na krásném 2. místě, za něž každý obdrželi medaili a ještě pohár.

Vyhrálo mužstvo ze Žďáru n. Sáz. (to i postoupilo do krajského kola), třetí byla ZŠ z Nového Města n. M., čtvrtý Měřín a pátá ZŠ Oslavická.

Díky opět patří současnému trenéru p. Aleši Krčálovi, který si udělal čas a přišel kluky podpořit.

Ve středu 7. května 2014 se v Kulturním domě konala Jarní akademie.Vystoupili na ní žáci naší školy se svým pásmem pro maminky, hrou na flétny, zpěvem, scénkami, zpěvohrou, tancem či módní přehlídkou. Všem se vystoupení podařilo a patří jim velké poděkování.

Poděkování patří také všem rodičům a dalším návštěvníkům za hojnou účast a příspěvek na vstupné. V dobrovolném vstupném bylo vybráno 4 187 Kč, které plánujeme využít na Mikulášskou nadílku na 1. stupni a na ceny za soutěže a olympiády pro žáky.

 Ve fotogalerii najdete 45 fotografií ze všech vystoupení na 3 stranách. Přejít do fotogalerie zde.