Žáci 8. ročníku absolvovali v měsíci březnu formou dvou tříhodinových bloků a praktických ukázek kurz první pomoci, sami si některé činnosti mohli vyzkoušet, což je pro ně velmi přínosné. Kurz byl zakončen 23. dubna praktickou ukázkou složek IZS. Přijeli za námi zástupci hasičského záchranného sboru a auto záchranné služby. Žáci si mohli vše prohlédnout a spoustu věcí prozkoumat. Z praktických ukázek je asi nejvíce zaujalo stříkání hadicí a přeřezávání kovů.

     Doufejme, že budou žáci schopni aplikovat v případě potřeby zásady první pomoci.

     Zástupcům IZS moc děkujeme za jejich ochotu a čas, který nám věnovali. 

Další foto ve fotogalerii.

Do hodin informatiky v 8. ročníku jsme zařadili téma 3D počítačová grafika. Žáci pracovali v programu Google Sketch Up a vytvářeli vlastní návrhy altánu na zahradu. Zde si můžete prohlédnout práce některých žáků:

 

Dne 25.4.2014 vyrazily děti z tanečního kroužku na „velkou taneční soutěž“ do Žďáru nad Sázavou. Této soutěže se zúčastnilo několik družstev v tanečních stylech jako street dance nebo break dance. Družstva byla rozdělena na mladší žáky a starší žáky. Z naší školy se zúčastnilo celkem 45 žáků, tj. 4 skupiny. A tady máme výsledky :

mladší žáci – street dance – 2.místo

starší žáci – street dance – 2.místo

mladší žáci – break dance – 3.místo

starší žáci – break dance – 1. místo  

fotografie jsou ve fotogalerii

Ve středu před Velikonocemi jsme s dětmi z 2.třídy, v rámci pracovních činností, vařili. Dělali jsme velikonoční speciality jako je velikonoční beránek a dva druhy pomazánek. Před touto hostinou jsme nejdříve slavnostně prostřeli, a pak se pustili do jídla…

D.Havelková

Ostatní fotky najdete ve fotogalerii

 

Dne 24.4. 2014 se výběr žáků 3. -  5. tříd (viz foto) vypravil na každoroční fotbalový turnaj Mc Donald´s CUPU do Velkého Meziříčí. Jednalo se o okrskové kolo.