Na 5. ledna byla pro žáky 5., 6. a 7. třídy naplánována návštěva divadelní hry Brněnské pověsti v divadle Reduta. Ještě před Vánocemi se všichni žáci s některými pověstmi seznámili v hodinách českého jazyka. Autorem scénáře k této hře je Jakub Šafránek, který pověsti sepsal i v knižní podobě. Poté, co si žáci 7. třídy přečetli úryvek z této knihy, nacvičili podle něj krátké divadelní představení. V hodinách výtvarné výchovy měli možnost ztvárnit pověsti kresbou na velkoplošné papíry, které při hře posloužily jako výzdoba třídy. Sedmáci svědomitě nacvičovali a výsledek své práce předvedli žákům z prvního stupně. Ti se díky nim dozvěděli, proč v Brně zvoní poledne už v jedenáct hodin a odkud pochází známé brněnské kolo.

Žáci 6. třídy se v hodině literární výchovy seznámili se čtyřmi nejznámějšími brněnskými pověstmi formou skupinové práce. Výsledek své práce každá skupina prezentovala ostatním. Na závěr všichni vypracovali pracovní list. Ve výtvarné výchově pak každý navrhl k určité pověsti plakát.

Cesta do Brna proběhla bez problémů, a tak nám zbyl čas prohlédnout si ono brněnské kolo i draka na Staré radnici. Poté jsme zamířili k divadlu přes Zelný trh, kde jsme se společně vyfotili u barokní kašny Parnas. Následně jsme již zamířili do Reduty, kde nás čekalo přibližně šedesátiminutové představení. Všem se nám moc líbilo a už se těšíme na další návštěvu divadla.

Žáci 3. třídy v rámci soutěže Mladí designéři vytvářeli vysněné autíčko budoucnosti a psali o něm svůj příběh. Obdrželi spolu s učiteli děkovný dopis a diplomy.

Zveme rodiče na třídní schůzky, které se konají ve středu 10. ledna 2018 od 15.30 do 17 hodin v kmenových třídách.

V tuto dobu budou zároveň probíhat volby do Školské rady.

Poslední vánoční týden žáci ze 4.třídy v hodinách pracovních činností pekli s p.uč Jurkovou vánoční cukroví. V pátek po vánočních radovánkách si užívali společné chvilky s p.uč. třídní a ostatními spolužáky, nadělili jsme si dárečky, vytvořili společnými silami kreslený vánoční strom.             p.uč.J.Benešová

Vánoční týden -4.třída

Ve čtvrtek 14. 12. 2017 byla pro žáky páté třídy a jejich rodiče přichystaná vánoční dílnička. Všichni zúčastnění si mohli zkusit vytvořit slaměnou vánoční ozdobu a nazdobit svícínek. Děkuji všem za to, že si v předvánočním shonu udělali čas a mohli jsme tak společně strávit příjemné odpoledne.

Třídní učitelka Dita Malášková

Pedagogická rada