V pátek 17. května proběhl ve škole celoškolní projekt Den Země podpořený Obcí Bory.  Všichni žáci navštívili mobilní planetárium a dvě stanoviště Lesů ČR. Žáci první třídy společně s dětmi z mateřské školy měli možnost vidět živou lišku v kulturním domě, šesťáci lovili a poznávali bezobratlé živočichy v jezírku na školní zahradě, další žáci procházeli soutěžní botanickou stezku. Ve škole pak čekaly na žáky další ekologické aktivity. Počasí nám nakonec přálo, a tak si Den Země všichni užili.

V pátek 26. dubna uspořádali žáci devátého ročníku soutěž Zlatý list pro své nejmladší spolužáky. Smíšená družstva dětí druhé, třetí a čtvrté třídy prokazovala své znalosti v následujících tématech: třídění odpadů, vodní živočichové, ptáci, jedlé a nejedlé rostliny, keře a stromy a les. Soutěž ještě děti doplnily svými znalostmi zvířat z pohádek a večerníčků. Také prvňáčci si společně s paní učitelkou prošli celou soutěžní trasu a překvapili nás svými znalostmi přírody. Díky krásnému počasí jsme si celé dopoledne užili. Na konci na všechny čekala zasloužená odměna.

Mgr. Věra Musilová

fotogalerie 2. část

V úterý 16. dubna proběhlo na naší škole místní kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Chladné ranní počasí nás nevylekalo a směle jsme vyrazili na stanoviště do přírody. Ověřili jsme si znalosti z myslivosti, mineralogie, dendrologie, ornitologie, znalosti o vodních živočiších a poznávali jsme jedovaté rostliny. Rádi jsme přivítali i soutěžní družstva ze Lhotek a z Velkého Meziříčí. Právě družstvo dětí ze Lhotek vyhrálo v mladší kategorii, v těsném závěsu za nimi skončili naši páťáci. Ve starší kategorii byli nejúspěšnější naši sedmáci, na druhém místě se umístili žáci naší osmé třídy. Ti nejúspěšnější zároveň postupují do krajského kola.

Mgr. Dagmar Křížová

Ve středu 17.4. 2019 jsme vyrazili se žáky prvního stupně na tradiční turnaj ve vybíjené do Radostína nad O. Soutěžilo se jako každý rok "všichni proti všem" 1. - 5. tř. jednotlivě po ročnících a v "kapitánské" vybíjené družstev 4. a 5. tříd. Naši sportovci byli úspěšní a vedle prvního (tým "čtvrťáků") a třetího (tým "páťáků) místa vybojovaného v družstvech se někteří prosadili ještě v druhé kategorii (viz foto). Všem děkujeme za reprezentaci školy.      p. uč. M. Chalupa

V pondělí 8. 4. absolvovala čtvrtá třída v rámci přírodovědy teoretickou průpravu v oblasti CHODEC – CYKLISTA. Žáci si připomněli pravidla, kterými by se měli jako cyklisté a chodci řídit. Navíc zhlédli zajímavá krátká videa, která se týkala jak bezpečného chování cyklistů a chodců, tak i porušování pravidel a jejich následků.

Praktická část se konala o týden později na Dětském dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí, kde si žáci prověřili své znalosti a vyzkoušeli dovednosti v roli chodců i cyklistů. Děti jezdily nejprve nesměle a občas chybovaly, ale v průběhu dvou a půl hodin strávených na hřišti se jim podařilo složit dopravní zkoušky a získat „Průkaz cyklisty“.

Rádi bychom poděkovali dopravnímu lektoru R. Prudíkovi za čas, který nám věnoval ve škole i na hřišti.                                             Tř.uč. P.Němcová