V rámci výuky anglického jazyka jsme opět sáhli do zásob svátků, které se slaví ve Velké Británii. Tentokráte to byl Hug a Bear Day (Den Objetí plyšového medvídka), který se slaví v Británii 7. listopadu.

Děti ze třetí třídy si donesly do školy svého nejoblíbenějšího medvídka nebo jiného „plyšáka“. Ve výtvarné výchově si pro něj vyrobily cestovní pas. Každý si pak naplánoval, kam by se chtěl se svým plyšovým kamarádem jednou podívat. Byly to různé destinace jako Brazílie, Španělsko aj. V anglickém jazyce se plyšáci navzájem představovali. Zde už děti využily naučené fráze.  Ve slohu jsme je využili k jednoduchému popisu oblíbené hračky. A na závěr si děti mohly vzít svého kamaráda i na rozcvičku do tělesné výchovy. Medvídci a ostatní plyšáci se určitě společně s dětmi něco nového ve škole přiučili. Děti byly nadšené, že mohly strávit dva dny se svým oblíbeným plyšovým kamarádem ve školní lavici.

M. Aubusová a tř. uč. P. Němcová

Chlapci a děvčata ze třetí třídy se zapojili do soutěže Mladí designeři 2017, kterou vyhlásila ŠKODA AUTO. Děti nakreslily podle své fantazie chytré auto budoucnosti a v hodině slohu k němu napsaly kratičký příběh. Podívejte se, jak se dětem jejich práce povedla. Všem přejeme, aby zaujala porotu svou originalitou a dočkala se ocenění.
M. Aubusová a tř. uč P. Němcová

Vesmírná kost

Moje auto se jmenuje Kost. Dokáže různé věci: létat, jezdit a plavat. Bodliny chrání řidiče a spolujezdce. Při nárazu s jiným autem se bodliny zasunou a vyjde z nich pára, která ochrání obě auta. (Airbag) Drápela Lukáš, Kadlec Jakub

1

Vedoucí tanečních kroužků oznamují, že z důvodu nemoci kroužek ve středu 8. 11. odpadá. Další lekce proběhnou ve středu 15. 11.

V úterý 31. 10. proběhl ve třetí třídě projektový den zaměřený na svátek Halloween. Všechny děti přišly v krásných strašidelných kostýmech a během vyučování plnily různé úkoly zaměřené na Halloween.

Také v letošním školním roce řešili zájemci z 6. - 9. třídy naší školy logickou olympiádu. Soutěž rozvíjí především schopnost samostatného logického uvažování, pořádá ji společnost Mensa.

Žákyni 9. ročníku Tereze Březkové se podařilo probojovat do krajského semifinále, které se uskuteční 3. listopadu na gymnáziu v Havlíčkově Brodě. Z 1417 účastníků Kraje Vysočina obsadila 20. místo.

V soutěži si dále dobře vedli Ondřej Zezula z 6. třídy, Zuzana Ambrožová ze 7. třídy a Anna Coufalová z 8. třídy.

Všem řešitelům letošního ročníku logické olympiády děkujeme za účast a Tereze Březkové přejeme klid a rozvahu při řešení krajského kola.