Také v letošním školním roce se zapojíme do logické olympiády. Zájemci z 5. - 9. třídy se registrují ve škole v hodinách informatiky nebo doma na stránkách www.logickaolympiada.cz do 30. 9. 2017.

Logická olympiáda je soutěž založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

V základním kole vyplní soutěžící on-line test /pro žáky základních škol v délce 30 minut/. Nejlepší řešitelé postoupí do krajských kol, která proběhnou 3. listopadu 2017. Finále se uskuteční 27. listopadu na Pražském hradě.

Přejeme našim soutěžícím klid a rozvahu při řešení 1. kola!

V případě zájmu žáků bude kroužek basketbalu probíhat v úterý od 15.30 - 16.30 hodin.

V úterý 19. září rozdají třídní učitelé žákům nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2017/2018. Vyplněný dotazník jim budou odevzdávat do pondělí 25. září.

V pátek 30. června 2017 jsme slavnostně ukončili školní rok.

Nejprve se všichni žáci, učitelé a další hosté sešli v kulturním domě. Ředitel školy František Eliáš zhodnotil prospěch a chování, udělil pět pochval ředitele školy a vyhodnotil nejlepší sběrače druhotných surovin. Poté pozdravil žáky také starosta obce Josef Březka.

Závěr setkání patřil vycházejícím žákům. Ti si pro nás připravili pěkný a dojemný program. Děkujeme.

Po ukončení programu v kulturním domě jsme se vrátili do školy, kde obdrželi žáci od svých třídních učitelů vysvědčení.

Přejeme všem pěkné prázdniny!

Ve středu 28. června 2017 proběhlo v zasedací místnosti obecního úřadu slavnostní rozloučení žáků 9. ročníku se základní školou. Starosta obce Josef Březka předal dnes již bývalým deváťákům několik cenných rad do života. Poté se ujal slova ředitel školy Mgr. František Eliáš. Ve své prezentaci obsahující řadu vážných i úsměvných fotografií zavzpomínal na devět let, které vycházející žáci prožili v borské škole. Připomenul též řadu akcí a úspěchů, kterých se žákům podařilo dosáhnout.  Nakonec se se svými "deváťáky" rozloučila dojemnými slovy také třídní učitelka Mgr. Ludmila Zikmundová. Na závěr žáci obdrželi osvědčení o výsledcích závěrečných zkoušek a podepsali se do pamětní knihy.

Přejeme vycházejícím žákům hodně štěstí a úspěchů v další životní etapě.

Foto: Stanislav Charvát