V pátek 29. června 2018 se sešli v kulturním domě žáci, učitelé, provozní zaměstnanci a další hosté ke slavnostnímu ukončení školního roku. Nejprve ředitel školy František Eliáš zhodnotil uplynulý školní rok.  Za výrazné úspěchy v soutěžích a olympiádách udělil pět pochval ředitele školy. Dále byli oceněni nejlepší sběrači ve sběru papíru, obdrželi poukázky do prodejen WIKI. Třem žákům školy byl dále předán odznak všestrannosti, který vybojovali v Sazka Olympijském víceboji. Další poděkování patřilo členům žákovského parlamentu a zaměstnancům školy. Poté pozdravil žáky i zaměstnance školy starosta obce pan Josef Březka. Na závěr se se všemi rozloučili v pěkném a dojemném vystoupení také vycházející žáci. Na jeviště za nimi přišli naši prvňáčci, aby jim předali malý dárek na památku.

Vycházejícím žákům přejeme úspěšný start do další životní etapy a všem ostatním krásné a pohodové prázdniny.

Již 5 let se účastníme projektu SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ (SOV), jehož garanty jsou naši olympionici. Už se nám podařilo získat stůl na stolní tenis, dresy na košíkovou, kulatý stůl na stolní tenis a letos v květnu jsme měli to velké štěstí, že jsme byli mezi 35 vylosovanými školami, které vyhrály finanční odměnu. Tuto výhru jsme si jeli 14. 6. 2018 do Prahy osobně převzít. A kdo jel? Pan ředitel Mgr. František Eliáš, naši nejlepší sportovci, žáci IX. třídy, Jana Bajerová a Tibor Hezina a za garanty SOV na naší škole p. uč. Mgr. Zuzana Jurková.

V neděli 24. června 2018 vystoupil pěvecký sbor Babačka s Ivou Bittovou a kapelou Čikori na zahájení Kulturního léta ve Velkém Meziříčí.

O koncertě si můžete přečíst zde:

Iva Bittová zahájila Kulturní léto se sborem Babačka

Kulturní léto načala Iva Bittová s dětským sborem Babačka

Děkujeme všem za velmi pěkný kulturní zážitek.

V pátek 22.června navštívili žáci 5. třídy a žáci 2.stupně, kteří neodjeli na sportovní den do Křižanova, muzikál "Za zrcadlem" ve Velkém Meziříčí. Muzikál, který uvedlo divadlo Ikaros a Jupiter Club Velké Meziříčí, vznikl na motivy knihy Alenka v zemi za zrcadlem. Představení nás zaujalo poutavou hudbou, nápaditými kostýmy, světelnými efekty, tancem a akrobatickými prvky.

Dojem z divadla nám kazilo jediné - nevhodné chování žáků ostatních škol. Našim žákům patří velká pochvala za to, jak slušně se v divadle chovali smile.

Aby si sportování na hřišti užily i menší děti, pořádají pro ně žáci 9. ročníku Olympiádu MŠ a 1. třídy ZŠ.  A takto o ní napsala jedna z organizátorek, žákyně Jana Bajerová:

„Dne 12.6.2018 se u nás na Základní škole Hany Benešové v Borech konala Olympiáda MŠ a 1. třídy ZŠ. Celou tuto soutěž si s pomocí paní učitelky Jurkové připravili žáci 9. třídy a stali se pro tento den pomocníky, rozhodčími i asistenty, převádějícími jednotlivé skupiny. Děti z mateřské školy závodily ve třech disciplínách: běhu na 40 m, skoku z místa a hodu tenisovým míčkem. To naši prvňáčci to už měli těžší, protože soutěžili ve čtyřech disciplínách: běhu na 50 m, skoku dalekém, hodu tenisovým míčkem a šplhu.