Ve čtvrtek 27.11. 2014 jsme se zúčastnili okresního kola ve florbalu v kategorii IV. tedy žáků 8., a 9. tříd, které se konalo v Bystřici n. P. Z každého okrsku postoupily dva týmy, tudíž se hrálo ve dvou tríčlenných skupinách. První dva z jednotlivých skupin pak postupovali do bojů o medailové pozice.

Naši kluci první zápas ve skupině se 2. ZŠ Žďár n. S. prohráli těsně 1:2, druhý se družstvem pořádající ZŠ T.G.M. Bystřice n. P. pak zvítězili 4:1 a zajistili si tak postup do dalších bojů z druhého místa.

V semifinále jsme se setkali s týmem Radostína n. O., který jsme opět prohráli těsně 1:2 a v následujícím zápase o třetí místo, nedali naši kluci 4. ZŠ Žďár n. S. šanci a nejvyšším skórem celého turnaje 7:0 obhájili konečné 3. místo v okrese (stejně jako rok předchozí).                      Kluci, díky. J

Považuji za důležité též zmínit, že nejproduktivnějším hráčem celého turnaje se stal se šesti vstřelenými brankami a jednou asistencí Lukáš Zeisel.                                                                      

M. Chalupa

 

 

 

Ve čtvrtek 20.11. 2014 se naši žáci 8., 9. ročníku zúčastnili okrskového kola ve florbalu společně s dalšími osmi školami. Hrálo se ve dvou skupinách, vítězové skupin se pak utkali křížem o postup do okresního kola.

Naši kluci poměřili síly ve skupině se školami z V. Bíteše, Křižanova, Měřína a Radostína nad Osl. Kromě jediného zápasu všechny vyhráli a s pouze jedinou inkasovanou brankou se střetli v semifinále se ZŠ Oslavickou, kterou také porazili a postoupili tak do okresního kola společně se ZŠ Radostín n. O. (stejně jako v loňském roce).                                                                                              M.Ch.

Ve čtvrtek 13. listopadu se žáci 6. a 7. ročníku vydali na výlov Velkého sklenského rybníku. Mohli jsme zde pozorovat plné kádě ryb. Viděli jsme hlavně kapry, líny, okouny. Zvláště nás zaujaly kapitální kousky sumce a štiky.  

V pátek 24.10.2014 se změnil školní den v první třídě na DEN STROMŮ, stejně jako u ostatních kamarádů z prvního stupně. Protože jsme ještě menší, bylo to u nás trochu jiné. Nejprve jsme se vydali na krátkou cestu do přírody, kde jsme stromy pozorovali a snažili se je poznávat. Vzali jsme s sebou také pár nasbíraných kaštanů pro zvířátka.