26. března k nám do školy zavítala cimbálová skupina RÉVA. Hudebníci nám všem představili své hudební nástroje (cimbál, klarinet, housle, saxofon, basu) a ukázali, že se ně dají hrát různé hudební žánry. Slyšeli jsme klasické lidové písně, vážnou hudbu "Vltavu". Nejvíc nás zaujala písnička od skupiny Kabát a Beatles. Opět jsme poznali nový styl zajímavé hudby.

Benešová Jana

Ostatní fotky najdete ve fotogalerii

V prvním týdnu po jarních prázdninách se sešly děti z prvního stupně na besedu s paní Filipovou na téma PRVNÍ POMOC. Kromě důleřitých telefonních čísel jsme si zopakovali podání první pomoci člověku, který má problém s dýcháním.

Ve středu 5. března 2014 se naši žáci, kteří postoupili ze školního kola recitační soutěže, zúčastnili obvodního kola ve Velkém Meziříčí.  Za  I. kategorii – Matyáš Požár z 2. třídy, Michal Mahel ze 3.třídy, za II. kategorii Anna Rozmarínová ze 4. třídy, Anna Karásková z 5. třídy a za III. kategorii Adéla Kujalová z 6. třídy a Nikol Havelková ze 7. třídy.

Žáci si vyslechli recitaci básní ostatních zúčastněných dětí. Všichni byli oceněni Pamětním listem. Porota z našich žáků ohodnotila nejlépe Michala Mahela, a to 2. místem ve své kategorii.

Všem zúčastněným dětem děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

První březnový den jsme se byli se třídou podívat u Vávrů na dvorku na malá jehňata. Jsou to roztomilá zvířátka. Kromě nich jsme viděli i ostatní domácí zvířata, proto jsme si zopakovali "zvířecí rodiny" a zjistili jsme, že si to z hodin ČASU pamatujeme velmi dobře.

Benešová Jana

 Dne 13.2.2014 jela 6.třída do Žďáru nad Sázavou na výstavu s názvem IQ HRY a KLAMY, která byla dovezena z velkého IQ centra z Liberce. Výstava se konala ve staré budově firmy Zdaru. Nejvíce nás zaujala stěna, na kterou jsme se mohli obtisknout a hra, která byla zaměřena na postřeh. Moc se nám tam líbilo a máme odtud pěkné zážitky.

                     Anna Novotná, Míša Požárová, Adéla Kujalová, Kája Harvánková