V letošním školním roce mají žáci osmého a devátého ročníku v rámci Dílen tvořivosti možnost navštěvovat výtvarnou dílnu Ateliér. Zde se učí a zkouší si složitější techniky, na které v hodinách klasické výtvarné výchovy není prostor. Zatím jsme společně vyzkoušeli malování akrylovými a olejovými barvami, detailní kresbu a vyřezávání z kartonu. V následujících hodinách nás čeká ještě např. malování mandal kávou. Domů si odnáší velmi povedené práce, které si můžete prohlédnout v následující fotogalerii.

Mgr. Věra Musilová

 

1_Sklenářová
2_Dvořáková
3_Jůzlová

 

V pátek 12. dubna 2019 proběhl na naší škole zápis do I. třídy. K zápisu přišlo 18 dětí se svými rodiči - 8 děvčat a 10 chlapců.

Přejeme všem dětem i rodičům úspěšný start do školy.

 

V pátek 5.4. se naši žáci zúčastnili velké taneční soutěže ve Žďáře nad Sázavou. Skupina mladších STREET DANCE se umístila na pěkném 3. místě. Děvčata ve skupinách starších STREET DANCE byla na 2. místě. Blahopřejeme.

Velká taneční soutěž
Velká taneční soutěž
Velká taneční soutěž

V úterý 2. dubna 2019 se tři dvojice děvčat z 8. a 9. třídy zúčastnily soutěže „Pohádkový muffin“ na Hotelové škole Světlá Velké Meziříčí.  Jejich úkolem bylo originálně nazdobit čtyři muffiny a prezentovat je se svým pohádkovým příběhem. Všechna děvčata se svého úkolu zhostila na jedničku. Jejich výrobky vypadaly skoro jako od profesionálů.

Soutěže se zúčastnilo devět týmů. Z našich soutěžících si nejlépe vedla děvčata Anna Rozmarínová a Anežka Vávrová, která se umístila na krásném druhém místě. Dobře si vedla i Veronika Studená s Natálií Sobotkovou (4. místo) a Kateřina Němcová s Nikolou Svobodovou (5. místo).

Všem jmenovaným děvčatům gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy.

Mgr. Marta Aubusová

V pátek 22. dubna 2019 se všichni žáci od II. do IX. třídy zapojili do mezinárodní matematické soutěže Klokan. Jedná se o soutěž v řešení netradičních a zajímavých matematických úloh. Soutěžili jsme ve čtyřech kategoriích - Cvrček /2. a 3. třída/, Klokánek /4. a 5. třída/, Benjamín /6. a 7. třída/ a Kadet /8. a 9. třída/.

Nejlepší řešitelé ve škole:

Kategorie Cvrček:

1. Požár Jaroslav - III. třída (60 bodů)

2. Král Stanislav, Bára Požárová - III. třída (56 bodů)

3. Lucie Kamanová - II. třída (54 bodů)

 

Kategorie Klokánek

1. Kaštanová Hana - V. třída (86 bodů)

2. Doležalová Tereza - IV. třída (79 bodů)

3. Pipek Vojtěch - IV. třída (78 bodů)

 

Kategorie Benjamín

1. Klimeš Ondřej - VII. třída (89 bodů)

2. Požár Matyáš - VII. třída (71 bodů)

3. Havelková Simona - VI. třída, Zezula Ondřej - VII. třída (68 bodů)

 

Kategorie Kadet

1. Březková Zdeňka - IX. třída (76 bodů)

2. Studená Veronika - IX. třída (72 bodů)

3. Zeisel Tomáš - VIII. třída (67 bodů)

Opravu příkladů provedli vyučující matematiky v dané třídě, statistiku za 1. stupeň zpracovala p.uč. Benešová a za 2. stupeň p.z. Stará.

Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme hodně úspěchů při řešení dalších matematických úloh.

 

   
   

Kalendář akcí  

Den dětí
pátek 31.05.2019
07:40
- 12:15 hod.
Železný mužíček
úterý 04.06.2019
07:40
- 12:45 hod.