Na začátku února, po pololetních prázdninách, v pondělí 4.2. jsme uspořádali školní kolo recitační soutěže. V letošním roce 2019 si připravilo 40 soutěžících z 1. až 8.třídy krásné texty k recitaci básní a próz od českých i zahraničních autorů. Zažít pěkný kulturní zážitek přišlo mnoho spolužáků, sourozenců, rodičů i prarodičů. Soutěžící zvládli své vystoupení v příjemné atmosféře a za velkého potlesku diváků na výbornou.

Ve středu 30. ledna 2019 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo matematické olympiády kategorie Z5 a Z9.

V kategorii žáků 9. tříd soutěžilo 34 účastníků. Naší Anně Coufalové se podařilo obsadit krásné 2. místo a postoupit tak do krajského kola. 

V kategorii žáků 5. tříd nás reprezentoval Radim Smejkal. V konečném umístění byl mezi dalšími řešiteli.

Oběma soutěžícím blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy  a Aničce přejeme úspěch také v krajském kole.

V pondělí 28. března 2019 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka. Naši školu reprezentovala žákyně 9. třídy Zdeňka Březková. Obsadila 17. místo z 34 účastníků.

Zdeňce blahopřejeme k dosaženému výsledku a děkujeme za reprezentaci školy.

Ve středu 16. ledna 2019 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo dějepisné olympiády. Naši školu reprezentovali dva žáci deváté třídy - Jakub Homola a Zdeňka Březková. V konkurenci 46 žáků základních škol i gymnázií obsadil Jakub krásné 4. místo se ztrátou pouze 1 bodu na medailové umístění a postupuje tak do krajského kola v Pelhřimově. Zdeňka se umístila na 27. místě.

Oběma jmenovaným žákům blahopřejeme k dosaženému umístění, děkujeme za reprezentaci školy a Jakubovi přejeme hodně úspěchů v krajském kole.