Naše škola získala dotaci na realizaci projektu v rámci programu Podpora polytechnické výchovy v mateřských a základních školách v Kraji Vysočina. V rámci projektu budou do mateřské školy pořízeny stavebnice na podporu rozvoje pracovních schopností a dovedností a dále do základní školy budou pořízeny učební pomůcky pro technické vzdělávání. Celková výše dotace je 49.637 Kč a tvoří 100 % nákladů projektu.

O průběhu projektu Comenius se dočtete na starých www stránkách školy:

zsbory-comenius

NIDV jako příjemce dotace vzhledem k legislativním problémům v projektu pozastavil nyní uzavírání pracovních smluv s rodilými mluvčími. Nástup rodilých mluvčích do škol je posunut na začátek prosince.

Ve školním roce 2014/2015 jsme se zapojili do projektu NIDV "Cizí jazyky pro život", jehož partnery jsou British Council Praha a Polyglot jazyková škola s. r. o.

V rámci projektu bude ve škole v pondělí a ve středu působit rodilý mluvčí. Plánujeme jeho zapojení v jedné hodině angličtiny týdně ve 4. - 9. ročníku. Dále zjišťujeme u žáků zájem o kroužek konverzace v anglickém jazyce v odpoledních hodinách.