V týdnu od 5. do 8. listopadu 2018 se ve druhé třídě uskutečnila projektová výuka s názvem Putování mléčnou dráhou s kravičkou Bertou. Soutěž o nejlepší projektový den na téma Mléko a já vyhlásila společnost LAKTEA, o.p.s. Jsme rádi, že se náš projekt se umístil mezi deseti nejlepšími a druháci vyhráli pro sebe i pro školu pěkné ceny.

Martina Weinhöferová

„Moje kniha 2018“ - tak zněl název soutěže, kterou vyhlásila v listopadu Obecní knihovna Bory pro dětské čtenáře. Téměř všichni žáci čtvrté třídy se do ní s nadšením zapojili.  Pracovali ve skupinkách i jednotlivě. Jejich úkolem bylo vytvořit vlastní knihu. Nejdříve si vybrali téma (Moje nejkrásnější prázdniny, Pohádka pro děti, Máme rádi fantasy) a kategorii (deníková tvorba, poezie, próza, obrázková kniha, komiks). Knihu doprovodili svými ilustracemi a vymysleli originální vazbu.

4.třída - MOJE KNIHA

Děti ze 4.třídy se v listopadu zapojily do akce "Krabice od bot"

Také v letošním roce proběhl na naší škole již tradiční projekt „Učíme se navzájem“. Letos se žáci devátého ročníku vydali učit angličtinu své spolužáky ze třetí třídy. A připravili se na to opravdu pečlivě. Mezi jejich pomůckami nechyběly obrázky, doplňovačky, knížky a dokonce i plyšová zvířátka. Třeťáčky pak naučili několik nových anglických slovíček z oblasti zvířat. Nakonec si společně zahráli i hru.

Hodina anglického jazyka se vydařila a žáci obou třid si z ní něco odnesli – třeťáci osvojení nových anglických slovíček a deváťáci novou zkušenost, kterou mohou uplatnit například při volbě svého budoucího povolání.

Mgr. Věra Musilová

PUTOVÁNÍ MLÉČNOU DRÁHOU S KRAVIČKOU BERTOU

V týdnu od 5. do 8. listopadu 2018 se ve druhé třídě uskutečnila projektová výuka s názvem Putování mléčnou dráhou s kravičkou Bertou. Projekt byl zaměřený na zdravý životní styl. Našim cílem bylo seznámit žáky s tím, jak důležité je zastoupení mléka a mléčných výrobků v jejich jídelníčku.

Pracovali jsme kooperativně v zasedacím uspořádání. Dodržovali jsme pravidla, která děti samy stanovily. Týden byl rozdělen do několika navazujících bloků.

Celá fotogalerie zde

Vánoční den