Sluneční podzimní den vylákal prvňáčky do přírody. Šli jsme hledat různé přírodniny, barevné listy, , šišky a vše, co jsme viděli. Na vycházce jsme pozorovali a učili se určovat jehličnaté stromy. Vše co jsme našli, jsme "zavařili" do sklenic. Vycházka se nám vydařila a už se těšíme na další akci.    tř.uč.J.Benešová

1.třída - podzim

V prvním týdnu měsíce října zamířily kroky dětí z prvního stupně do místní knihovny. Zde nám paní knihovnice připravila programy podle věku dětí. Děkujeme za příjemné chvilky s knihami.

Den otevřených skříní ve školní knihovně

V rámci týdne knihoven měli i naši žáci od 1. 10 do 5. 10. vždy o velké přestávce jedinečnou možnost nahlédnout do školní knihovny. Žáci listovali novým obrázkovým katalogem, kde je vždy stručný obsah všech nejnovějších knih, které si prohlíželi a pročítali. Knihu, která je nejvíce zaujala, si následně vypůjčili.

Po přečtení žáci knihu ohodnotí počtem hvězdiček podle toho, jak se jim líbila. Jejich hodnocení může pomoci ostatním čtenářům při jejich výběru.

Školní knihovna obsahuje nejrůznější tituly knih, některé i oceněné výroční cenou Zlatá stuha, což je celostátní ocenění v oblasti knižní tvorby pro děti a mládež.

Věříme, že z našich žáků rostou dobří čtenáři a že si vždy ke knize najdou cestu a čas.

p.uč. Weinhöferová

školní knihovna

Děti z první třídy mají za sebou první dva týdny práce ve škole. Děti jsou velmi šikovné. A ještě malé ohlédnutí za prvním školním dnem, kdy seděli poprvé ve školní lavici.

V pátek 22.června navštívili žáci 5. třídy a žáci 2.stupně, kteří neodjeli na sportovní den do Křižanova, muzikál "Za zrcadlem" ve Velkém Meziříčí. Muzikál, který uvedlo divadlo Ikaros a Jupiter Club Velké Meziříčí, vznikl na motivy knihy Alenka v zemi za zrcadlem. Představení nás zaujalo poutavou hudbou, nápaditými kostýmy, světelnými efekty, tancem a akrobatickými prvky.

Dojem z divadla nám kazilo jediné - nevhodné chování žáků ostatních škol. Našim žákům patří velká pochvala za to, jak slušně se v divadle chovali smile.