V neděli 24. června 2018 vystoupil pěvecký sbor Babačka s Ivou Bittovou a kapelou Čikori na zahájení Kulturního léta ve Velkém Meziříčí.

O koncertě si můžete přečíst zde:

Iva Bittová zahájila Kulturní léto se sborem Babačka

Kulturní léto načala Iva Bittová s dětským sborem Babačka

Děkujeme všem za velmi pěkný kulturní zážitek.

Ve čtvrtek 15.3. se v naší škole sešli rodiče, jejich děti, předškoláčci a učitelé 1. stupně. Společně jsme si popovídali, seznámili se s prostředím třídy, prohlédli si první stupeň. Předškoláčci si sedli (někteří poprvé) do školních lavic. Děti dokázaly, že jsou opravdu šikovné, umí krásně kreslit, zpívat. Po "protahovacích" chvilkách jsme společnými silami vytvořili jarní sluníčko. Miniškolička se vydařila, s úsměvem na tváři jsme všichni odcházeli spokojeně domů a už se těšíme na další setkání.        J.Benešová, M.Weinhoferová

1.miniškolička

V 1. pololetí navázal pěvecký kroužek spolupráci s houslistkou, zpěvačkou a herečkou Ivou Bittovou. Společně vystoupili v lednu na Svátečních zimních zpěvech v Borech. Paní Iva Bittová by ráda spolupracovala s naší školou i do budoucna. Hodiny pěveckého kroužku by výhledově zahájila v posledním týdnu v dubnu, pokračovala do konce školního roku a dle zájmu dětí i dále.

První informativní společná schůzka zájemců o kroužek se uskuteční v pondělí 5. března 2018 v 13.30 hodin v učebně 5. třídy.

Nezapomenutelný zážitek mají děti z pěveckého kroužku vedeného panem učitelem Martinem Chalupou. V neděli 21. ledna 2018 vystoupily v kostele sv. Martina v Borech společně s houslistkou, zpěvačkou a herečkou Ivou Bittovou a členem skupiny AG Flek Ivo Viktorinem. Na hudebním doprovodu se dále podílel vedoucí kroužku pan učitel Martin Chalupa a také Ondřej Chalupa. Návštěvníci mohli vyslechnout písně z repertoáru Ivy Bittové, Ivo Viktrorina, lidové písně z okolí Žďáru nad Sázavou, písně z filmu Balada pro banditu a další.

Děkujeme všem za příjemný zážitek

Vojtěch Mahel z 6. třídy se věnuje ve volném čase zajímavému a na čas náročnému koníčku. Staví autíčka. Od A až do Z si vše naplánuje a sestaví sám. Toto autíčko je již druhé, které sám vymyslel a zkonstruoval. Jak autíčko Volkswagen Crafter funguje, se můžete podívat na videu, které natočily žákyně 9. třídy Markéta Jašková a Tereza Požárová. Vojtovi přejeme hodně tvůrčích nápadů u dalších modelů.

Mgr. Marta Aubusová