Využili jsme nabídky Státní veterinární správy a zapojili se do projektu Máme rádi zvířata. Tento projekt má za úkol předat předškolním dětem hravou a zábavnou formou informace o zvířatech, která mohou žít v domácnostech a pěstovat také u dětí kladný  vztah ke zvířatům.

MŠ - veterina

Témata měsíce října jsou spojená s prací na zahradě a na poli. Děti se tedy seznamovaly s plodinami, ovocem, zeleninou a činnostmi, které se na podzim na zahradách a polích dělají.

Spadlá z nebe

Muzikofiletický příběh paní Mgr. Svatavy Drlíčkové, ve kterém netradiční nástroje vyprávějí o nočním dění na nebi.

MŠ - muzikofiletika

Jako doplněk při vzdělávání v MŠ využíváme IAT, kterou si děti velmi oblíbily. Nejvíce je baví hrát na ní pexeso. V návaznosti na témata měsíce října jsme vybírali i úkoly- třídění ovoce a zeleniny, upevňování znalosti  základních barev pomocí mašliček na dráčkovi, ekologie-rozhodnout , co do lesa patří a nepatří, používat správně prostorové vztahy, procvičovat grafomotoriku, rozvíjet slovní zásobu, matematické představy, pozornost a paměť.

MŠ - IAT

Do této soutěže se mateřská škola zapojila z důvodu neustálé nutnosti připomínání hygienických zásad, které si děti musí v předškolním věku dobře osvojit, aby je pak používaly po celý svůj život. Formou hry jsme se vydali lovit bakterie, které děti ulovily pokaždé, když si umyly ruce. Děti hra velmi baví, na začátku hry si umývaly ruce i 20x za dopoledne, jen aby mohly „baciláka“ ulovit.

MŠ - DOMESTOS