Prosincové páteční odpoledne děti z oddělení Včeliček strávily s rodiči v mateřské škole. Bylo pro ně připraveno vánoční tvoření, při kterém si společně vyrobili krásné vánoční dekorace. O úvod akce se postaraly děti, které měly připravené vánoční pásmo písní, říkanek a pohybové improvizace.

Čertovskou pohádkou jsme v prosinci začínali, Mikulášem a vánočním tvořením pokračovali a nadílkou jsme vánoční čas v mateřské škole zakončili. Nadílce samozřejmě předcházelo povídání si o přáních a snech dětí, prohlížení časopisů, kreslení a psaní Ježíškovi. Pod stromečkem našly děti stavebnice, auta, domeček, pomůcky na rozvoj tvořivosti a zručnosti, kočárky, panenky  a spoustu dalších hraček a vzdělávacích pomůcek, které Ježíšek velmi pečlivě vybíral. Děkujeme tímto rodině Ďáskových z Rousměrova, která MŠ darovala auto-odrážedlo pro děti, paní Kudílkové z Laštoviček za plyšáky a paní Bojanovské z Křižanova za ušití oblečků na panenky.

Přejeme Vám krásné vánoční svátky a především zdraví

Předvánoční čas jsme přivítali čertovskou pohádkou a návštěvou Mikuláše, andílků a čertů jsme pokračovali ve vánočním „ladění se“. Děti si pro Mikuláše připravily krátké pásmo básní, písní  a tanečků a moc se snažily, aby  ukázaly jak jsou šikovné. Chtělo to také trošku odvahy, protože je sledovaly i neposedné čertice.

S čertovskou pohádkou přijela za dětmi v předvánočním čase paní Margit Vinklárková. Pekelníci byli pohádkově strašidelní a Káča byla pěkně hubatá. Jako v každé správné pohádce však vše dobře dopadlo. Objevil se hodný ovčák a chudáka čerta od „hubatiny“ vysvobodit.

V říjnu jsme se zúčastnili výukového programu s výkladem o životě dravců a sov. Dozvěděli jsme se zajímavosti ze života dravců a v závěru první části jsme si některé druhy mohli i pohladit. Ve druhé části programu jsme sledovali výjimečné letecké schopnosti dravců s ukázkou imitace lovu.

MŠ -Seiferos

Pedagogická rada