V týdnu od 13. do 17. května se mateřská škola zapojila do výukových programů, které byly zaměřené na přírodu. Zúčastnili jsme se programu s ochočenou liškou obecnou a programu v mobilním planetáriu, které zajistila Obec Bory. / E- liška a Jak měsíc putoval ke slunci na návštěvu/. Ve spolupráci s rodiči proběhlo v tomto týdnu i krásné a velmi poutavé povídání o práci včelaře a životě včel.

MŠ - DEN ZEMĚ

V pondělí 29. dubna jsme připravili „Čarodějnickou stezku“, kterou si rodiče s dětmi měli za úkol projít nebo proletět.. Na stezce se také plnily úkoly. /např. počítání havěti, házení ropuchou, poznávání bylinek, vaření lektvarů, létání na koštěti, cesta obratnosti a šikovnosti/. Děti přišly v krásných kostýmech a společně s rodiči si odpoledne užívali.

Další lekcí z cyklu Malé technické univerzity byl projekt zaměřený na profesi archeologů. Děti se seznámily se základy profese archeologa, s určováním původu a doby nálezů, s průzkumem základů prastarých staveb a následnou rekonstrukcí objevených budov.

MŠ - malý archeolog

Zde je ke stažení oznámení o zápisu do mateřské školy:

Kritéria přijetí do MŠ ke stažení:

Již dlouho spolupracuje mateřská škola s oddílem mladých hasičů z Borů. Děti si v rámci jejich návštěvy opakují pravidla bezpečného chování doma i v přírodě, vyzkouší si požární útok a poslechnou si poučnou pohádku s požární tématikou. Letos se nám vydařilo nádherné počasí a návštěva tedy mohla probíhat venku, kde na děti čekalo také nové hasičské auto. Děti byly velmi nadšené a všechny využily možnosti se posadit za volant, vyzkoušet vysílačku nebo si zahoukat.                                  Děkujeme za krásné dopoledne